به سايت اطلاعات.نت
خوش آمديد
 

 صفحه اول | روزنامه ها | گروهاي سياسی| ادب و هنر | راديو | موسيقی | تلويزيون | فايل هاي صوتی
وب لاگها
| كامپيوتر | مقالات مذهبی | ورزشی |  تاريخ وفرهنگ| تماس با ما  | بایگانی

نه شرقی نه غربی, نه تازی شدن را                براي  تو ای بوم بر دوست دارم


 

نخسه مناسب چاپ

 

گزارش تکمیلی از طرح تخریب قطعه 33 بهشت زهرای تهران با تصاویر جدید


 سایت آشوب:

طرح ساماندهی قطعه 33 بهشت زهرای تهران که منجر به تخریب این قطعه می گردد آغار شده است. تا کنون روی بیش از دویست قبر پوشانده شده است که در میان آنها قبر محمد حنیف نژاد، بنیانگزار سازمان مجاهدین خلق که توسط رژیم پهلوی اعدام شده بود هم قرار دارد که اکنون هیچ نشانی از آن نیست، این قبر همانند بسیاری دیگر از گورهای این قطعه پیشتر از بین رفته بود، و تنها خرده های سنگی که نام حنیف نژاد بر آن به زحمت مشخص می شد باقی مانده بود. بسیاری از خانواده هایی که در جستجوی قبر عزیزان خود به این قطعه مراجعه می کنند. به دلیل عدم وجود سنگ و یا مشخصات، سر در گم می شوند و جستجوی آن ها در بین بیش از 6800 قبر این قطعه بی فایده می ماند. آنچه مشخص است این که سازمان بهشت زهرای تهران در تمام سه دهه گذشته با بی توجهی به این قطعه، مسئول از بین رفتن قبوری است، که شخصیت های برجسته ی بخشی از تاریخ معاصر ایران را در خود جای داده اند. اکنون، پیاده ساختن چنین طرح مشکوکی که با نام ساماندهی! انجام می گیرد، جای تعجب بسیار دارد، چرا که اگر بنا بر ساماندهی باشد، می بایست برای گورهای بی نشان یا تخریب شده سنگی گذاشته شود، نه اینکه روی همان ها را خاک ریخته و بالا بیاورند و قبری دیگر روی آن برای فروش به مردگان آماده کنند. باید یاد و خاطره مبارزان و قهرمانانی که تا پای جان برای آرمان و آزادی مردم ایران تلاش کرده اند، گرامی داشته شود.

جوانانی که زیر وحشیانه ترین شکنجه های ساواک پهلوی، جانباخته اند و حتا بسیاری از مردم عادی کوچه و خیابان، آن ها که از فرط فقر و گرسنگی، یا بیماری در گوشه ای بی نشان می مردند، در این قطعه به خاک سپرده شده اند.

قطعه 33 بهشت زهرای تهران، یک قطعه وقفی است. مصادره مالکیت آن توسط سازمان بهشت زهرا و دو طبقه سازی و فروش طبقات فوقانی، اگرچه در لوای قانونی صورت می گیرد که اجازه این کار را را پس از سه دهه به آن سازمان می دهد! اما زمانی که بستگان بسیاری از درگذشتگان این قطعه، یا حضور ندارند و یا حضور و اعتراضشان ممکن نیست! اقدام سازمان دولتی بهشت زهرا، وابسته به شهرداری تهران بزرگ، اقدامی سودجویانه و فرصت طلبانه است. قطعه 33 بخشی از تاریخ، فرهنگ و هویت ملی ایرانیان است. و فرزندان قهرمان مردم، از هر قوم و نژادی در آن آرمیده اند. تخریب آن که اهمیتش کمتر از تخت جمشید یا میدان نقش جهان نیست، به قطع موجب از دست رفتن بخشی از تاریخ و هویت ما می شود. هرنوع تغییری جز بازسازی کامل در قطعه 33 تخریب آن محسوب می شود.

در پارچه نوشتی که از طرف سازمان بهشت زهرا در چهار طرف قطعه 33 نصب شده و تا این لحظه که بخشی از عملیات اجرایی طرح مذکور نیز انجام گرفته، تنها اعلام رسمی این سازمان محسوب می شود، نوشته شده: با توجه به اینکه سازمان بهشت زهرا در حال بهسازی و ساماندهی قطعه 33 می باشد؛ لذا از عزیزانی که بستگان آن ها در این قطعه مدفون هستند، استدعا می شود، جهات هماهنگی و دریافت اطلاعات بیشتر، به دفتر روابط عمومی یا دفتر سنگتراشی مراجعه فرمایند. تلفن: 5520560

برای اعتراض به این اقدام سازمان بهشت زهرای تهران می توانید پتیشن سایت آشوب را در اعتراض به آن امضا کنید و همچنین با شماره تلفن بالا تماس گرفته و اعتراض خود را بگوئید و بخواهید قطعه 33 پاک و ساخته شود و نه اینکه به بهانه ساماندهی آن را دو طبقه کنند.


http://www.ashoob.com/article.aspx?id=125توجه:
استفاه از مطالب اطلاعات.نت با ذكر ماخذ آزاد می باشد

با خبرهای خود به خبررسانی اطلاعات.نت ياری رسانيد!  -  http://ettelaat.net/ -

Copyright © 1999-2018 Ettelaat Network, All  Rights Reserved
Webmaster
اطلاعات.نت به هيچ گروه و مرام و مسلك وابسته نيست