در همين رابطه


انتقاد بسیج از حذف خری که نمی‌خواست خر باشد

دیگربان:

خبرگزاری دانشجو وابسته به سازمان بسیج دانشجویی از حذف یک خر عروسکی معروف به جیگر از مجموعه کارتونی کلاه قرمزی ۹۱ که نمی‌خواست خر مانده و خر نامیده شود٬ انتقاد کرد.

دو روز پیش خبرگزاری میراث فرهنگی اعلام کرده بود، شخصیت کارتونی جیگر به علت بد آموزی‌های رفتاری و بنابر تصمیم مدیران نظارتی صدا و سیما از مجموعه کلاه قرمزی ۹۱ حذف شده است.

جیگر نام خر عروسکی اضافه شده به عروسک‌های مجموعه کلاه قرمزی است که در حال حاضر به یکی از شخصیت‌های محبوب تلویزیونی در ایران تبدیل شده است.

مهم‌ترین ویژگی رفتاری این خر عروسکی تلاش برای برای خر نماندن و خر نامیده نشدنش است و همواره تاکید دارد تا خود را با نام جیگر معرفی می‌کند.

خبرگزاری دانشجو روز چهارشنبه (هشتم شهریور) با انتشار یادداشتی از حذف این شخصیت عروسکی انتقاد کرده و از مجموعه کلاه قرمزی به عنوان مجموعه‌ای موفق یاد کرده است.

این خبرگزاری نوشته است: صدا و سیما به جای حذف کاراکترهای عروسکی ملی بهتر است فکری به حال جایگزین برای برنامه‌های کودک خارجی داشته باشد.

انتقاد‌ها از حذف این شخصیت عروسکی در شرایطی ادامه دارد که علی زارعان٬ مدیر گروه کودک و نوجوان شبکه دو صدا و سیما خبر حذف جیگر از از مجموعه کلاه قرمزی۹۱ را رد کرده است.

آقای زارعان به خبرگزاری فارس گفته است: شخصیت جیگر یک شخصیت محبوب است که در کنار کلاه قرمزی، پسرعمه زا، آقوی همساده، بچه ننه، پسرخاله و... قرار دارد و هیچ‌کدام از آن‌ها حذف نشده‌اند.


Copyright © 1999-2018 Ettelaat Network, All Rights Reserved Webmaster
 اطلاعات .نت به هيچ گروه و مرام و مسلك وابسته نيست اطلاعات.نت هيچ مسئوليتی در باره محتوای مقالات نداشته و مسئول محتوای هر مقاله نويسنده آن ميباشد نظر نویسندگان مقالات در اين سايت می تواند مغایر با موضع اطلاعات.نت باشد مولف اين سايت مطلقا براي كار خود كه هدف ميهني و آموزشي دارد نه در گذشته، نه در حال حاضر و نه در آينده كمك مالي هيچكس، هيچ سازمان و هيچ دولتي را نمي پذيرد. خدمت به ميهن ، هموطنان، همتباران و همزبانان لذتي دارد مافوق همه لذتها، مخصوصا اگر بدون دستمزد و كمك مالي انجام گيرد