در همين رابطه


حضور دیپلمات ارشد آمریکایی در دیدار بان با خامنه ‌ای

دیگربان:
سایت محافظه‌کار رجا‌نیوز هویت همراه‌ بان کی مون٬ دبیرکل سازمان ملل در دیدار با علی خامنه‌ای٬ رهبر جمهوری اسلامی را جفری فلتمن٬ معاون سابق وزیر امور خارجه آمریکا اعلام کرد.

جفری فلتمن روز چهارشنبه (هشتم شهریور) به همراه دبیر کل سازمان ملل به منظور شرکت در شانزدهمین اجلاس سران عدم تعهد به تهران سفر کرده و در دیدار با آقای خامنه‌ای هم حضور داشته است.

آقای فلتمن در این دیدار کنار بان کی مون نشسته بود که در دیدار‌های بین‌المللی رهبر جمهوری اسلامی کم سابقه بوده که مهمانی در چنین جایی بنشیند.

سایت رجا‌نیوز در گزارش خود از فلتمن به عنوان نخستین مقام بلند‌پایه سابق آمریکا نام برده که پس از انقلاب اسلامی به تهران سفر کرده است.

این سایت نوشته فلتمن در حال حاضر مدیر سیاسی سازمان ملل است و‌ بان کی مون به اصرار وی در شانزدهیمن اجلاس جنبش عدم تعهد حضور یافته است.

رجا‌نیوز همچنین به نقل از روزنامه لبنانی النهار نوشته است آقای‌ بان به اصرار فلتمن به تهران سفر کرده و درباره برنامه‌ هسته‌ای ایران و بحران سوریه با مقام‌های جمهوری اسلامی گفتگو کرده است.

جفری فلتمن دیپلمات آمریکایی و سفیر سابق آمریکا خرداد ماه امسال به سمت معاون امور خاورمیانه دبیرکل سازمان ملل منصوب شده است.

فلتمن به زبان‌های عربی، فرانسه و مجارستانی تسلط کامل دارد و رجا‌نیوز وی را نگهبان بان کی مون در سفر به تهران معرفی کرده است.

او از ۲۰۰۴ تا ۲۰۰۸ میلادی سفیر آمریکا در لبنان بود، مدتی نیز به عنوان دیپلمات در عراق، اسرائیل، تونس، مجارستان و هائیتی فعالیت کرده است.
Copyright © 1999-2018 Ettelaat Network, All Rights Reserved Webmaster
 اطلاعات .نت به هيچ گروه و مرام و مسلك وابسته نيست اطلاعات.نت هيچ مسئوليتی در باره محتوای مقالات نداشته و مسئول محتوای هر مقاله نويسنده آن ميباشد نظر نویسندگان مقالات در اين سايت می تواند مغایر با موضع اطلاعات.نت باشد مولف اين سايت مطلقا براي كار خود كه هدف ميهني و آموزشي دارد نه در گذشته، نه در حال حاضر و نه در آينده كمك مالي هيچكس، هيچ سازمان و هيچ دولتي را نمي پذيرد. خدمت به ميهن ، هموطنان، همتباران و همزبانان لذتي دارد مافوق همه لذتها، مخصوصا اگر بدون دستمزد و كمك مالي انجام گيرد