در همين رابطه


دیپلمات های همراه محمد مرسی: مصر در تهران سفارتخانه باز خواهد کرد

دبی العربیه. نت فارسی
باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از یکی از دیپلمات های مصری شرکت کننده در اجلاس جنبش عدم تعهد اعلام کرد قاهره سطح نمایندگی خود در تهران را به سفیر افزایش خواهد داد و در این کشور سفارتخانه افتتاح خواهد کرد.

یسری ابوشادی عضو شورای روابط خارجی که به عنوان کارشناس به همراه هیئت مصری به ایران سفر کرده است سفر محمد مرسی به تهران را نشانه تمایل مصر به افزایش سطح روابط با مصر دانست.

یسری ابوشادی پیش از این رئیس بازرسان آژانس بین المللی انرژی اتمی بود.

او تاکید کرد دیدار محمد مرسی از ایران برای شرکت در اجلاس غیرمتعهدها فرصتی برای نزدیک کردن روابط بین تهران وقاهره و تحکیم روابط دیپلماتیک و اقتصادی است.

همچنین عزالدین رمزی معاون وزارت خارجه مصر به شبکه "العالم " وابسته به سازمان صدا و سیمای دولتی ایران گفت قاهره در پی افزایش سطح روابط با تهران است.

او پس از ورود به تهران به خبرنگاران گفت:" قاهره تلاش خواهد کرد سطح روابط دیپلماتیک با تهران را به بالاترین سطح افزایش دهد."

محمد مرسی قرار است در اجلاس سران جنبش عدم تعهد که در روزهای پنجشنبه و جمعه در تهران برگزار می شود ، حضور یابد.


Copyright © 1999-2018 Ettelaat Network, All Rights Reserved Webmaster
 اطلاعات .نت به هيچ گروه و مرام و مسلك وابسته نيست اطلاعات.نت هيچ مسئوليتی در باره محتوای مقالات نداشته و مسئول محتوای هر مقاله نويسنده آن ميباشد نظر نویسندگان مقالات در اين سايت می تواند مغایر با موضع اطلاعات.نت باشد مولف اين سايت مطلقا براي كار خود كه هدف ميهني و آموزشي دارد نه در گذشته، نه در حال حاضر و نه در آينده كمك مالي هيچكس، هيچ سازمان و هيچ دولتي را نمي پذيرد. خدمت به ميهن ، هموطنان، همتباران و همزبانان لذتي دارد مافوق همه لذتها، مخصوصا اگر بدون دستمزد و كمك مالي انجام گيرد