در همين رابطه


محمدرضا نقدی٬ رئیس سازمان بسیج مستضعفین: دروس امروز دانشگاهی عین جهل است

دیگربان:
محمدرضا نقدی٬ رئیس سازمان بسیج مستضعفین می‌گوید برگزاری اجلاس سران عدم تعهد در تهران نشانه شکست علوم‌انسانی غربی است و دروس امروز دانشگاهی عین جهل است.

به گزارش خبرگزاری فارس٬ آقای نقدی این مطالب را روز چهارشنبه (هشتم شهریور) در جمع گروهی از نیرو‌های بسیج دانشجویی بیان کرده است.

وی گفته که اگر غرب در علومی نظیر علوم سیاسی و... موفق بود امروز اینگونه منزوی نشده و ۱۲۰ کشور جهان به رهبری ایران اسلامی رای نمی‌دادند.

نقدی همچنین علوم انسانی غربی را بزرگ‌ترین منکر دانسته و گفته این علوم ریشه تمامی مفاسد است که سبب استحاله اخلاقی دانشجویان ما در دانشگاه‌ها می‌شود.

این فرمانده بسیج اضافه کرده است: وحی الهی، آیات، روایات و احادیث بهترین منبع برای علوم انسانی هستند تا ما را از جامعه‌شناسی مملو از شرک و کفر نجات بخشند.

نقدی در بخش دیگری از سخنان خود به شرایط رهبر در جمهوری اسلامی اشاره کرده و گفته است: سخت‌گیرانه‌ترین شرایط رهبری در جهان مربوط به ولایت‌فقیه است که در هیچ کجای دنیا این‌گونه نیست.

حمله تند و صریح به علوم انسانی از سوی مقام‌های جمهوری اسلامی از تابستان سال ۱۳۸۸ پس از آنکه علی خامنه‌ای از گسترش این علوم در دانشگا‌ه‌ها انتقاد کرد٬ آغاز شده و همچنان ادامه دارد.

طی این مدت بسیاری از سرفصل‌های دروس علوم انسانی در دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی تغییر کرده و پذیرش دانشجو نیز در این رشته‌ها محدود شده است.


Copyright © 1999-2018 Ettelaat Network, All Rights Reserved Webmaster
 اطلاعات .نت به هيچ گروه و مرام و مسلك وابسته نيست اطلاعات.نت هيچ مسئوليتی در باره محتوای مقالات نداشته و مسئول محتوای هر مقاله نويسنده آن ميباشد نظر نویسندگان مقالات در اين سايت می تواند مغایر با موضع اطلاعات.نت باشد مولف اين سايت مطلقا براي كار خود كه هدف ميهني و آموزشي دارد نه در گذشته، نه در حال حاضر و نه در آينده كمك مالي هيچكس، هيچ سازمان و هيچ دولتي را نمي پذيرد. خدمت به ميهن ، هموطنان، همتباران و همزبانان لذتي دارد مافوق همه لذتها، مخصوصا اگر بدون دستمزد و كمك مالي انجام گيرد