اطلاعات.نت
 

شعارها در حمایت از موسوی، کروبی و خاتمی در تشییع هاشمی


 راديو فردا:

مراسم تشییع اکبر هاشمی رفسنجانی که در حال برگزاری در خیابان‌های تهران است، با شعارهایی در حمایت از میرحسین موسوی و مهدی کروبی و محمد خاتمی همراه است به طوری که تلویزیون رسمی ایران در تصاویر خود صدای جمعیت را قطع کرده است.

روز سه‌شنبه ۲۱ دی ده‌ها هزار نفر برای تشییع پیکر اکبر هاشمی رفسنجانی، رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، رئیس جمهور اسبق ایران به خیابان‌های اطراف دانشگاه تهران حضور یافته‌اند.

خامنه‌ای رهبر جمهوری اسلامی، نماز میت را در دانشگاه تهران اقامه کرد؛ اما آنچه خبرساز شد، وی در نماز عبارت اللهم إنا لا نعلم منه إلاّ خيراً وانت اعلم به منا (خدایا ما به جز خوبی از او نمی‌دانیم و تو به آن از ما آگاه‌تری) را حذف کرد و عبارت اللهم عفوک عفوک عفوک خواند. همین موضوع به خبر برخی رسانه‌های محافظه‌کار تبدیل شد و در رسانه‌های اجتماعی هم مورد توجه قرار گرفت.

خامنه‌ای از معدود کسانی بود که در پیام تسلیت خود همانند محمود احمدی‌نژاد از هاشمی رفسنجانی با عنوان حجت‌الاسلام یاد کرده بود.

همچنین خودداری سیمای جمهوری اسلامی از پخش تصاویر هوایی نکته دیگری است که در رسانه‌های اجتماعی مورد توجه قرار گرفته است.

این انتقادها در خبرگزاری ایلنا هم انعکاس یافت تا اینکه تلویزیون ایران حدود ساعت ۱۲:۳۰ نخستین تصاویر هوایی خود را پخش کرد.

مراسم تشییع که زنده ازسیما پخش می‌شود ابتدا با صدای جمعیت بود اما به خاطر شعارهای مردم، این تصاویر پس از آن با موسیقی پخش شد.

در ویدئوهایی که در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده گروهی از مردم شعار می‌دهند حصر باید بشکنه، پیام ما روشنه، یاحسین میرحسین، ننگ ما ننگ ما، صدای و سیمای ما، نصیحت هاشمی، حمایت از خاتمی، موسوی کروبی تسلیت، سلام بر هاشمی درود بر خاتمی، بلندگو مال تو صدای حق مال ما، و خاتمی خاتمی جای تو خالی امروز از جمله شعارهایی است که مردم در مشایعت هاشمی سر داد‌ه‌اند.

سایت کلمه گزارش داده است که فائزه هاشمی به تشییع‌کنندگان گفته است مردم اینها نگذاشتند خاتمی بیاید.

پیشتر خبرهایی مبنی بر جلوگیری از حضور محمد خاتمی در مراسم تشییع هاشمی رفسنجانی منتشر شده بود.

محمد خاتمی که ممنوع‌الخروج، ممنوع‌التصویر و ممنوع الخبر است پیش از این نیز از حضور در برخی مراسم منع شده بود.

قرار است پیکر اکبر هاشمی رفسنجانی در کنار مزار آیت‌الله خمینی در بهشت‌ زهرا به خاک سپرده شود.

مراسم تشییع از دانشگاه تهران آغاز و قرار است تا میدان راه‌آهن ادامه یابد.


 news@ettelaat.net - http://ettelaat.net

توجه:استفاه از مطالب اطلاعات.نت با ذكر ماخذ آزاد می باشد!

Copyright © 1999-2018 Ettelaat.net All Rights Reserved
اطلاعات.نت
به هيچ گروه و مرام و مسلك وابسته نيست