اطلاعات.نت
 

تب تابستان در استانهای جنوبی؛ ثبت رکورد دمای ۶۰درجه سانتی‌گراد در رودان هرمزگان


 خبرگزاری مهر:
معاون آبخیزداری منابع طبیعی هرمزگان از ثبت رکورد دمایی ۶۰درجه سانتی گراد در سطح زمین طی روزهای گرم تابستان سال جاری در ایستگاه آبخیزداری حوزه آبخیز معرف و زوجی دهگین رودان خبرداد.

ابوالقاسم حسین پور در گفتگو با خبرنگار مهر بیان داشت: ایستگاه آبخیزداری حوزه معرف و زوجی استان با هدف پایش شاخص های حوزه های آبخیز معرف مناطق خشک کشور تاسیس و بصورت مستمر ۱۷ پارامتر اقلیمی و داده مکانی را با دستگاه های خودکار اندازه گیری و ثبت می کند.

معاون آبخیزداری منابع طبیعی استان خاطر نشان کرد: بر اساس آمارهای دمایی ثبت شده در ایستگاه مذکور برای نخستین بار رکورد دمای ۶۰.۲ درجه سانتیگراد توسط دماسنج مستقر در ۵ سانتی متری سطح خاک به ثبت رسید. این در حالی است که دمای حداکثر هوای ۴۹ درجه در اتفاع استاندارد و دماهای ۴۳ و ۳۹.۶ به ترتیب در ۲۰ و ۵۰ سانتی متری عمق خاک در ایستگاه مذکور ثبت شده است.

حسین پور افزود: علاوه بر پایش و مانیتورینگ شاخص های تغییرات اقلیمی و داده های مکانی، تجزیه و تحلیل داده های سیلاب، فرسایش خاک و رسوب، نفوذپذیری زمین و روند تغییرات آب زیرزمینی در آبخوان منطقه نیز از جمله ایتم های کاری ایستگاه آبخیزداری حوزه معرف و زوجی استان است که بطور دائم در قالب گزارش های ماهانه، فصلی و سالانه در دستور کار اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان قرار دارد.

شایان ذکر است این گرمای بی سابقه اثرات نامطلوبی بر روی منابع آب و خاک و حیات عرصه های منابع طبیعی استان خواهد داشت.

 news@ettelaat.net - http://ettelaat.net

توجه:استفاه از مطالب اطلاعات.نت با ذكر ماخذ آزاد می باشد!

Copyright © 1999-2018 Ettelaat.net All Rights Reserved
اطلاعات.نت
به هيچ گروه و مرام و مسلك وابسته نيست