در همين رابطه


آیت‌الله خامنه‌ای رهبران عربستان را «احمق» خواند

راديو فردا:
آیت‌الله علی خامنه‌ای رهبر جمهوری اسلامی ایران در سخنانی به مناسبت شروع ماه رمضان، رهبران عربستان را «احمق» خواند.

او گفت که آنها ‌فکر می کنند با دادن پول و کمک کردن می توانند صمیمیت دشمنان اسلام را جلب کنند .

در جریان سفر دونالد ترامپ، رییس‌جمهوری آمریکا به عربستان، دو کشور در روز ۳۰ اردیبهشت قراردادهایی تجاری به ارزش ده‌ها میلیارد دلار امضا کردند.

آیت‌الله خامنه‌ای شامگاه شنبه با اشاره به مشکلات جهان امروز گفت که افراد به‌گفته او نالایق سرنوشت برخی کشورهای جهان اسلام چون عربستان سعودی را در دست گرفته‌اند.

بعد از حمله گروهی از بسیجیان به اماکن دیپلماتیک عربستان در تهران و مشهد، روابط دیپلماتیک دو کشور قطع شد.

رهبر ایران،‌ عربستان سعودی را به گاو شیردهی تشبیه کرده که به گفته او «دشمنان اسلام شیرش را می دوشند و وقتی شیری نداشت ذبح‌ش می‌کنند.»

دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری آمریکا روز ۳۱ اردیبهشت در ریاض، ایران را به دلیل آموزش گروه‌های مسلح در سوریه، یمن و عراق سرزنش کرده و این کشور را به پشتیبانی مالی از تروریست‌ها متهم کرده بود. ایران این اتهام‌ها را رد کرده و عربستان را حامی مالی گروه حکومت اسلامی یا داعش می‌خواند.


Copyright © 1999-2013 Ettelaat Network, All Rights Reserved Webmaster
 اطلاعات .نت به هيچ گروه و مرام و مسلك وابسته نيست اطلاعات.نت هيچ مسئوليتی در باره محتوای مقالات نداشته و مسئول محتوای هر مقاله نويسنده آن ميباشد نظر نویسندگان مقالات در اين سايت می تواند مغایر با موضع اطلاعات.نت باشد مولف اين سايت مطلقا براي كار خود كه هدف ميهني و آموزشي دارد نه در گذشته، نه در حال حاضر و نه در آينده كمك مالي هيچكس، هيچ سازمان و هيچ دولتي را نمي پذيرد. خدمت به ميهن ، هموطنان، همتباران و همزبانان لذتي دارد مافوق همه لذتها، مخصوصا اگر بدون دستمزد و كمك مالي انجام گيرد