اطلاعات.نت
 

نماینده مجلس: ممنوعیت حضور زنان در ورزشگاه‌ها غیر قانونی و توهین‌آمیز است / افرادی که موجب ناامنی در ورزشگاه می‌شوند، توبیخ شوند نه این که زنان را حذف کنید


 عضو فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی با بیان این که حضور خانم سیاووشی نماینده مجلس و حضور نیافتن خانم سلحشوری نماینده مجلس در ورزشگاه هر دو کار درستی بوده است، گفت: شاید حضور خانم سیاووشی بابی باشد برای حضور سایر زنان و این که این تابو شکسته شود تا متوجه بشوند با حضور زنان در ورزشگاه اتفاق خاصی نخواهد افتاد.

با جزیی‌ترین مطالبه‌ی زنان اینقدر سختگیرانه برخورد نکنید

فاطمه سعیدی در گفت‌وگو با خبرنگار انصاف نیوز گفت: به عنوان یکی از اعضای فراکسیون امید تقاضا دارم که دیگر این سد شکسته شود، زیرا یکی از جزیی‌ترین مطالبات زنان است و نباید اینقدر سختگیرانه با آن برخورد شود.

افرادی که موجب ناامنی در ورزشگاه می‌شوند، توبیخ شوند نه این که زنان را حذف کنید

وی افزود: اگر منع حضور زنان در ورزشگاه به خاطر الفاظ زشتی است که که تماشاچی‌نماها می‌دهند، پس چرا به کودکان اجازه‌ی ورود داده می‌شود؟ بهتر نیست افرادی که موجب آلودگی و ناامنی در ورزشگاه می‌شوند، توبیخ شوند تا این که زنان را حذف کنند.

حضور زنان در ورزشگاه را در فراکسیون زنان مجلس پیگیری می‌کنیم

فاطمه سعیدی با تأکید بر این که باید یک سیستم نظارت باشد تا مردانی که حرمت ورزشگاه و ورزش را نگه نمی‌دارند، توبیخ شوند، اضافه کرد: به نظرم شاید حضور زنان حتی ورزشگاه را نیز امن‌تر کند و به جایگاه اصلی خود برگرداند و ما نیز پیگیر این قضیه هستیم؛ بطوری که یکی از مبحث‌های مطرح شده در فراکسیون زنان ورود زنان به ورزشگاه بوده است.

زن ایرانی اگر هویت خود را تغییر دهد، می‌تواند در ورزشگاه حضور پیدا کند؟

وی با بیان این که آیا فقط زنان با هویت ایرانی نمی‌توانند در ورزشگاه حضور پیدا کنند؟!، گفت: برخی شایعات حاکی از این است که زنان ایرانی با پرچم سوریه می‌توانستند در ورزشگاه حضور پیدا کنند، زن ایرانی هویت ایرانی دارد و این سوال مطرح می‌شود که اگر زن ایرانی هویت خود را تغییر دهد، می‌تواند در ورزشگاه حضور پیدا کند، نشان‌دهنده‌ی این است که فقط مشکل حضور زن‌ها با هویت ایرانی است.

زنان با حضورشان حتی ورزشگاه را امن‌تر می‌کنند

عضو فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: سوال جامعه‌ی زنان این است که دلیل منع ورود زنان چیست؟، اما پاسخ واضحی داده نشده است و البته یقین دارم زنان ایرانی با رفتار و پوشش مناسب در ورزشگاه حضور پیدا خواهند کرد و نشان می‌دهند که با حضورشان حتی ورزشگاه را نیز امن‌تر می‌کنند.

***
خانم سعیدی همچنین به خبرگزاری خانه ملت گفته است اجازه ندادن زنان ایران به حضور در ورزشگاه‌ها غیرقانونی است.

او ممنوعیت ورود زنان به ورزشگاه‌ها بر خلاف منشور حقوق شهروندی خوانده و گفته است حضور زنان در ورزشگاه‌، یکی از مطالبات کوچک جامعه زنان ایرانی است. news@ettelaat.net - http://ettelaat.net

توجه:استفاه از مطالب اطلاعات.نت با ذكر ماخذ آزاد می باشد!

Copyright © 1999-2018 Ettelaat.net All Rights Reserved
اطلاعات.نت
به هيچ گروه و مرام و مسلك وابسته نيست