اطلاعات.نت
 

مقامات شهرداری تهران: ۱۸۰ قطعه فرش نفیس ایرانی راهی عتبات عالیاتِ عراق شد


 كيهان چاپ لندن

-مقامات شهرداری تهران می‌گویند جمعیت ۲۰ میلیونی در اربعین امسال حضور خواهند داشت.

-فرش‌های ایرانی با بودجه ۱۸ میلیاردی بافته شده‌اند.


جمهوری اسلامی ۱۸۰ قطعه فرش نفیس ایرانی، کار دست ۱۴۰۰ قالیباف زن کاشانی را راهی حرم امام حسین و ابوالفضل عباس کرده است.

آنطور که خبرگزاری صدا و سیما گزارش کرده، در طرحی تحت عنوان فرش‌بافی عتبات عالیات در کاشان، هزار و ۴۰۰ قالیباف زن، ۱۸۰ تخته فرش را با متراژ ۳ هزار و ۱۰۰ مترمربع در مدت ۳۰ روز بافته‌اند که برای استفاده در حرم امام حسین و ابوالفضل عباس به عراق فرستاده می‌شود.

محسن واجدی مسئول این طرح گفته که هزار متر فرش دیگر هم برای مفروش کردن حرم امام موسی کاظم در حال بافت است که در روز تولد حضرت محمد در مراسمی در این حرم پهن می‌شود.

این مسئول گفته که طرح فوق با کمک مالی ۱۸ میلیارد تومانی یک فرد نیکوکار به اسم عباس مصلی‌نژاد نیک‌اندیش صورت گرفته و آن را در راستای اشتغال‌زایی و رونق معیشتی بافندگان و احیای جایگاه فراموش شده فرش دستباف کاشان دانسته است.

وی با تاکید بر اینکه تار این فرش‌های نفیس از جنس ابریشم و نخ آن از بهترین پشم در ۱۵رنگ گیاهی تهیه شده، گفته است: ابعاد این فرش‌ها ا ز ۲ تا ۹۴ مترمربع و هر یک متر در یک مترمربع آن شامل ۳۶۰ هزار گره است.

از سوی دیگر، شهرداری تهران درخواست یک بودجه ۱۰ میلیاردی برای خدمات‌دهی به زائران عتبات عالیات کرده است.

از سوی دیگر، در حالی که شورای شهر تهران می‌گوید شهرداری اجازه دارد تا سقف ۵ میلیارد تومان برای برگزاری مراسم اربعین در کربلا هزینه کند، حسن رسولی عضو شورای شهر تهران گفته که که بر اساس بند ۱۰ ماده ۵۵ قانون شهرداری‌ها، این نهاد اجازه هزینه کردن برای مراسم اربعین در کربلا را ندارد.

طبق گفته وی، شورای شهر چهارم در روز آخر کاری خود بودجه ستاد اربعین را به ۱۰ میلیارد تومان افزایش داده است و سال گذشته ۴۰ میلیارد تومان در این زمینه هزینه کرده ولی مشخص نیست این هزینه چه مقدار جاری و چه مقدار به صورت تملک دارایی بوده است.

مجتبی عبداللهی معاون شهردار تهران نیز گفته که امسال درخواست ۱۰ میلیارد تومان بودجه برای اربعین داشته‌ایم و تلاش می‌کنیم بر اساس اعتبار تصویب شده، هزینه کنیم.

وی همچنین در واکنش به اینکه شهرداری قصد مدرسه‌سازی دارد، گفته که شهرداری ساخت و سازی در عراق و کربلا نداشته است، بلکه مدارس را برای اسکان زائران آماده می‌کند.

معاون شهردار تهران مدعی شده که امسال یک حضور ۲۰ میلیونی در راهپیمایی اربعین داریم!

 news@ettelaat.net - http://ettelaat.net

توجه:استفاه از مطالب اطلاعات.نت با ذكر ماخذ آزاد می باشد!

Copyright © 1999-2018 Ettelaat.net All Rights Reserved
اطلاعات.نت
به هيچ گروه و مرام و مسلك وابسته نيست