اطلاعات.نت
 

رئیس اتحادیه فناوران یارانه: ۳۰۰ واحد صنفی تعطیل و سرمایه خود را به کانادا و آمریکا بردند/ با توجه به وضعیت امروز دلار باید شاهد ورشکستگی و یا ضررهای هنگفت باشیم


  رئیس اتحادیه فناوران یارانه گفت: در ۵ هزار و ۵۰۰ واحد صنفی که زیر نظر ما هستند و یا در حال اخذ پروانه شرکت‌هایی داریم که ۱۵۰۰ نفر شاغل هستند و کوچک‌ترین واحد صنفی ما ۵ نفر کارمند دارد و باید این رقم را به جمعیت بیکار ظرف ماه‌های آینده اضافه کنیم.

سید مهدی میرمهدی کمجانی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی ایلنا در خصوص تاثیر افزایش قیمت دلار بر روی این صنف گفت: در صنف ما بنکداران و کسانی که واردات انجام می‌دهند به صورت عرفی کالا را سه ماهه می‌خرند و بعد از آن مدت باید با پرداخت دلار، با شرکت نماینده در امارات و یا ترکیه تسویه کنند که با توجه به وضعیت امروز دلار باید شاهد ورشکستگی و یا ضررهای هنگفت آن‌ها ظرف روزهای آینده باشیم.

وی ادامه داد: در دو سال اخیر وضعیت به حدی بد بوده که بسیاری از اعضای ما ورشکست یا مجبور به تعطیلی شده‌اند زیرا دیگر مردم عادی نیز با توجه به کاهش قدرت خریدشان دیگر اینگونه کالا‌ها را که قبلا جزو سبد خانوار بود خرید نمی‌کنند، امروز قدرت مردم به حدی ضعیف شده است که فقط به دنبال تامین نیازهای اولیه زندگی و خوراک هستند. امروز اگر در صنف ما فعالیتی صورت می‌گیرد برای فروش لوازم جانبی همچون فلش، مموری و رم و هدست است وگرنه ابزارهایی مانند لپ‌تاپ با افزایش قیمت حداقلی ۷۰-۸۰ درصدی مواجه بوده است و دیگر کمتر کسی خرید می‌کند.

کمجانی افزود: از سال ۹۵ تا به ۲۹ اسفند سال ۹۶ سیصد واحد صنفی ما تعطیل شدند و سرمایه‌های خود را به کانادا و استرالیا بردند چون این طور حداقل ارزش پول آن‌ها حفظ می‌شود.

 news@ettelaat.net - http://ettelaat.net

توجه:استفاه از مطالب اطلاعات.نت با ذكر ماخذ آزاد می باشد!

Copyright © 1999-2018 Ettelaat.net All Rights Reserved
اطلاعات.نت
به هيچ گروه و مرام و مسلك وابسته نيست