اطلاعات.نت
 

بسیج تا کجا قرار است توسعه پیدا کند؟ از گشت‌های محله‌ای تا میلاد دخانچی


 سحام نیوز

بیش از یک سال از زمان آغاز ریاست غلامحسین غیب‌پرور بر سازمان بسیج مستضعفین می‌گذرد و به نظر می‌رسد که او در این مدت بیش از هر چیز به دنبال توسعه فعالیت‌های بسیج و بیرون آمدن از لاک قدیمی آن بوده است.

آخرین نمونه از این دست حضور او در کمیسیون فرهنگی مجلس بود که به گفته سخنگوی این کمیسیون، غیب پرور در آن گفته: گروهی مامور شده‌اند تا مدهای جدید مناسب با فرهنگ ایرانی و اسلامی را طراحی و نتیجه آن را به بازار عرضه کنند.

البته مساله گشت‌های سپاه، احتمالا مهم‌ترین طرح توسعه‌ای غیب پرور در این مدت بوده است. گشت‌هایی که قرار است به جای ایست بازرسی‌های خیابان، از غروب آفتاب تا طلوع صبح، مراقب سرقت در کوچه‌ها و محلات باشند.

طرح گشت‌های محله‌ای پیشنهادی بوده که غیب‌پرور در نامه‌ای به فرمانده نیروی انتظامی مطرح کرده و چون دادستانی تهران با آن مخالفت کرده و نیز ناجا ایراداتی مثل هویت نداشتن ماموران بسیج و ممکن‌نبودن شکایت از آن‌ها داشته، قرار است شورای امنیت کشور به ریاست رحمانی فضلی درباره آن تصمیم بگیرد.

غیب‌پرور البته در حوزه فرهنگی هم طرح‌های توسعه‌ای مهمی را اجرا کرده است مثل طرح باشگاه خبرنگاران بسیج که زیرمجموعه این خبرگزاری است یا فعال کردن بسیج سازمان صداوسیما که از دل آن، مجموعه‌ای مثل گفت‌وگوی سختانه با مجری گری میلاد دخانچی بیرون آمده است.

 news@ettelaat.net - http://ettelaat.net

توجه:استفاه از مطالب اطلاعات.نت با ذكر ماخذ آزاد می باشد!

Copyright © 1999-2018 Ettelaat.net All Rights Reserved
اطلاعات.نت
به هيچ گروه و مرام و مسلك وابسته نيست