اطلاعات.نت
 

معاون پارلمانی سپاه : سپاه اصلا فعالیت اقتصادی ندارد!/ نتوانستم به ابلاغیه‌ای که وزیر دفاع گفتند دسترسی پیدا کنم


  اعتمادآنلاین: محمدصالح جوکار، معاون پارلمانی سپاه از دستور رهبری مبنی بر واگذاری بنگاه های اقتصادی این نهاد ابراز بی اطلاعی کرد و به اعتمادآنلاین گفت: من نتوانستم به چنین ابلاغیه‌ای دسترسی پیدا کنم و آن را ندیدم.

او با بیان اینکه من نمی دانم این خبر که شما می گویید وزیر دفاع اعلام کردند از کجاست اظهار کرد: بحث این است که این خبر می گوید سپاه و ارتش فعالیت اقتصادی دارند که جای سوال است؟! مثلا قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء در پروژه های دولتی شرکت می کند اما نه پول می گیرد و نزدیک به 30 هزار میلیاد از دولت طلب دارد با این حال پروژه ها را انجام می دهد. پروژه هایی که سپاه دارد اقتصادی نیست و درآمدزایی ندارد که بخواهد از آن استفاده کند.

جوکار با بیان اینکه فعالیت های اقتصادی سپاه به قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء خلاصه می شود تصریح کرد: این قرارگاه پروژه های عمرانی را انجام می دهد بدون اینکه نفعی برایشان داشته باشد. غالبا هم در این زمینه بیش از آنکه پول بگیرد کار و فعالیت ارائه داده است. من فعالیت اقتصادی در این مجموعه که منافعی برای سپاه به همراه داشته باشد نمی بینم.

معاون پارلمانی سپاه با اظهار اینکه من چنین دستوری از رهبری را نتوانستم پیدا کنم یا شاید نتوانستم خوب آن را پیگیری کنم تاکید کرد: اصلا سپاه فعالیت اقتصادی ندارد که انتفاعی برای آن داشه باشد. کل فعالیت های سپاه عمرانی است که در قالب قرارگاه خاتم الانبیاء انجام می شود. فعالیت های این قرارگاه هم به صورت عام و متعلق به کل کشور و نظام است. فعالیت‌های این قرارگاه زیرساختی است در حوزه های مختلف از جمله راه و آب است که نهایتا مردم از خدمات آن بهره برداری می کنند. غالبا هم این پروژه‌ها پولی تا الان در اختیار قرارگاه نگذاشتند و قرارگاه رقم های بالایی طلب دارد.

جوکار در پاسخ به این سوال که یعنی خبری که وزیر دفاع اعلام کردند مبنی بر اینکه رهبری دستور دادند سپاه و ارتش بنگاه های اقتصادی خود را واگذار کنند دقیق نبوده است؟ گفت: من این خبر را ندیدم که کجا اعلام کردند اما من نتوانستم به چنین ابلاغیه ای دسترسی پیدا کنم.

 news@ettelaat.net - http://ettelaat.net

توجه:استفاه از مطالب اطلاعات.نت با ذكر ماخذ آزاد می باشد!

Copyright © 1999-2018 Ettelaat.net All Rights Reserved
اطلاعات.نت
به هيچ گروه و مرام و مسلك وابسته نيست