اطلاعات.نت
 

روحانی: از این لحظه توافق بین برجام پنج کشور است


  سخنان حسن روحانی، رییس جمهوری ایران آغاز شد.

* سخنان رئیس جمهور ایران درباره خروج آمریکا از برجام: از این لحظه توافق برجام بین ایران و پنج کشور است. در این شرایط باید منتظر باشیم تا شش کشور بزرگ جهانی نسبت به توافق چگونه عمل می کنند. به وزارت خارجه دستور دادم که ظرف چند هفته با مذاکره با کشورهای اروپایی و روسیه و چین رایزنی و مذاکرات لازم انجام شود. اگر در پایان این مهلت و زمان کوتاه به این نتیجه رسیدیم که با همکاری پنج کشور می توانیم همه آنچه در برجام خواست ملت ایران بوده به دست آوریم، علیرغم میل آمریکا و رژیم صهیونیستی برجام پایدار خواهد ماند و ما می توانیم به نفع صلح و امنیت منطقه و جهان قدم برداریم. اگر ببینیم منافع ما تضمین نخواهد شد به زودی با مردم صحبت کرده وتصمیمات نظام را اعلام می کنم. مردم هیچ نگرانی برای آینده کشور نداشته باشند. ما از هفته ها و ماهها پیش به این نتیجه رسیده بودیم که ترامپ وفادار به تعهدات بین المللی نیست.

* حسن روحانی: آمریکایی ها امشب اعلام کردند از برجام خارج شدند، این تصریحی بود بر کاری که آنها در ماههای گذشته به شکل دیگری انجام داده بودند، آمریکا بگوید از زمان توافق هسته ای تا امروز کی به همه تعهداتش عمل کرده است. جز چند امضا و بیانیه آیا هرگز به نفع مردم ایران و در چهارچوب برجام عمل کردند یا نه؟ ملت ایران طبق اذعان آژانس به تعهد خود وفادار بوده است. شاهد آن هستیم که کشوری که به تعهدات بین المللی احترام نمی گذارد کیست؟ برجام توافق بین ایران و آمریکا نبود، که آمریکا بگوید از آن خارج می شود. برجام توافق چند جانبه و بین المللی بود. برجام مورد تائید شورای امنیت سازمان ملل قرار گرفته است. آمریکا رسما اعلام کرد به تعهدات بین المللی توجهی ندارد.

* روحانی: کار ترامپ جنگ روانی بود
روحانی ما با برجام بدون آمریکا خواهیم بود. رشد اقتصادی ادامه خواهد یافت. ارز مورد نیاز کشور را تامین خواهیم کرد. در کالاهای اساسی، کالاهای مورد نیاز مردم هیچ گونه نگرانی نباید وجود داشته باشد. ملت ایران از امشب مصمم تر از گذشته و متحد تر از گذشته است.

* روحانی: مردم در زندگی روزمره خود مشکلاتی احساس نخواهند کرد
حسن روحانی: مردم ما مشکلاتی را در زندگی روزمره خود در ماهها و سالهای آینده احساس نخواهند کرد. امشب از یک نظر متاسفم که مردم آمریکا گرفتار زمامدارانی شده اند که حیثیت آنها را زیر پا گذاشته است و از طرفی خوشحالم که یک موجود مزاحم از برجام کنار گذاشته شده است.

روحانی: به سازمان انرژی اتمی دستور دادم آماده باشند
روحانی من به سازمان انرژی اتمی، دستور دادم آمادگی لازم را برای اقدامات بعدی در صورت نیاز داشته باشند، تا در صورت مورد نیاز غنی سازی صنعتی را بدون محدودیت آغاز کنیم، تا اجرای این تصمیم چند هفته صبر می کنیم. با دوستان و متحدان که توافق برجام را امضا کرده و وفادار خواهند بود به رایزنی می پردازیم، همه چیز وابسته به منافع ماست. اگر برجام بخواهد کاغذی باشد بدون اینکه منافع ملت ایران را تضمین کند آنگاه راه روشنی پیش روی خود داریم.

* روحانی ایران کشوری است که به تعهدات خود پایبند است و آمریکا کشوری است که هیچ گاه به تعهدات خود پایبند نبوده است. تاریخ گذشته چهل ساله ما و حتی قبل از ان به خوبی به ما گفته است که آمریکایی ها نسبت به ملت بزرگ ایران و ملتهای منطقه همواره رفتار خصمانه داشته‌اند.


 news@ettelaat.net - http://ettelaat.net

توجه:استفاه از مطالب اطلاعات.نت با ذكر ماخذ آزاد می باشد!

Copyright © 1999-2018 Ettelaat.net All Rights Reserved
اطلاعات.نت
به هيچ گروه و مرام و مسلك وابسته نيست