افزایش ۸۲.۲درصدی قیمت مسکن/ زمین ۱۴۸درصد گران شد

By | ۱۳۹۸-۰۷-۰۲

مرکز آمار اعلام کرد: متوسط قیمت خرید و فروش یک مترمربع زیربنای مسکونی در بهار ۹۸ نسبت به بهار ۹۷ رشد ۸۲.۲ درصدی داشته است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایبِنا، براساس اعلام مرکز آمار، متوسط قیمت خرید و فروش یک مترمربع زمین یا زمین ساختمان کلنگی ۱۴۸.۶ درصد، متوسط قیمت خرید و فروش یک مترمربع زیربنای مسکونی ۸۲.۲ درصد و متوسط مبلغ اجاره‎ یک مترمربع زیربنای مسکونی در نقاط شهری کشور ٢٩.١ درصد در بهار ۹۸ نسبت به بهار ۹۷ افزایش یافته است.

متوسط قیمت فروش هر مترمربع زمین یا زمین ساختمان مسکونی کلنگی معامله شده از طریق بنگاه‌های معاملات ملکی در کل کشور ۳ میلیون و ۳۲۵ هزار تومان با میانگین مساحت ٢۶۵ مترمربع بوده است، که نسبت به فصل قبل، ۱۶.۱ درصد و نسبت به فصل مشابه سال قبل ۱۴۸.۶ درصد افزایش داشته است.

گسترش زمین‌خواری در تهران


مدیر کل اداره حفاظت محیط زیست استان تهران موضوع زمین خواری در اطراف شهر تهران را از عمده‌ترین مشکلات استان دانست و گفت: تمام توان خود را به کار خواهیم گرفت تا عرصه را بر زمین‌خواران و شکارچیان سنگدلی که به دنبال از بین بردن ذخایر ژنتیک و ارزشمند هستند، تنگ کنیم.

به گزارش ایسنا، سعید محمودی در مراسم تکریم و معارفه مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران گفت حدود ۹۰ درصد از جمعیت کشوردر معرض آلودگی هوا قرار دارند و چیزی در حدود ۶ میلیون نفر در دنیا سالانه به دلیل مسائل آلودگی هوا جان خود را از دست می دهند.

وی با بیان اینکه در ۵۰ سال گذشته برای محیط زیست کشور تلاش‌های بسیاری شده است،اظهارکرد: اما آن چیزی که باعث شده به هدف نهایی خود نرسیم این بود که هدف مشترک و طرح جامعی نداشته و اجرای قانون را مد نظر قرار نداده و به‌صورت سلیقه‌ای عمل کرده‌ایم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *