سیستان و بلوچستان در قعر جدول تعداد و شاخص تخت بیمارستانی/ چرا دولتی‌ها وضعیت فاجعه‌بار را عادی جلوه می‌دهند؟

By | 2021-07-16

گروه استان‌ها-در این گزارش با سرزدن به بیمارستان‌ها و در گفت‌وگو با مدیران دانشگاه‌ علوم پزشکی وضعیت وخیم بیمارستان‌ها و تخت‌های آن‌ها را روایت کردیم تا ببنیم آیا به قول رییس جمهور شاخص تخت بیمارستانی این استان متناسب با نرم کشوری است؟

به گزارش خبرگزاری تسنیم از سواحل مکران؛ رئیس جمهور دیروز در جلسه هیئت دولت گفت که درباره سیستان  وبلوچستان سیاه‌نمایی می‌شود و شاخص تخت بیمارستانی این استان متناسب و حتی بالاتر از میانگین رسمی کشوری است.

 سیستان  و بلوچستان به گواه همه آمارهای رسمی در قعر جدول تعداد بیمارستان و شاخص تخت بیمارستانی در کشور است. دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر که گسترده تحت پوشش آن کل محدوده بلوچستان است، اعلام کرده؛ با بیش‌از یک میلیون و سیصد هزار نفر جمعیت تحت پوشش، شاخص تخت بیمارستانی‌اش 0.6 به ازای هزار نفر است درحالی شاخص متوسط و نرم کشوری 1.7 به ازای هر هزار نفر است.

در این گزارش با سرزدن به بیمارستان‌ها و در گفت‌وگو با مدیران دانشگاه‌ علوم پزشکی وضعیت وخیم بیمارستان‌ها و تخت‌های آن‌ها را روایت کردیم تا ببینیم آیا به قول رییس جمهور شاخص تخت بیمارستانی این استان متناسب با نرم کشوری است؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *