عراقی‌ها با ۲۰ دلار تور مشهد می‌خرند

By | 2021-11-29

استان‌وایر- یک مقام میراث فرهنگی استان خراسان رضوی گفته روزانه یک‌هزار عراقی به مشهد وارد می‌شوند و هر عراقی با پرداخت دست‌کم ۲۰ دلار می‌تواند «تور مشهد» بخرد.

مجتبی احمدی، عضو کمیته فنی میراث فرهنگی خراسان رضوی، در این‌باره به ایسنا گفت سفر عراقی‌ها به مشهد پس از بازگشایی مرزها و لغو روادید هوایی بین دو کشور افزایش یافته است.

به گفته احمدی، روزانه بین ۹ تا ۱۱ پرواز از عراق به مشهد انجام می‌شود و از اول تا ۳۰ آبان‌ماه بالغ بر ۳۰ هزار زائر عراقی وارد مشهد شده‌اند، یعنی هر روز هزار نفر که بالاترین آمار در این مدت بوده است.

احمدی اضافه کرده که از این هفته هم، با شش پرواز مستقیمی که بین کویت و مشهد برقرار می‌شود، هفته‌ای هزار کویتی به این شهر سفر می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه بیشتر عراقی‌ها انفرادی و بدون ساماندهی و یا با دلال به مشهد می‌آیند گفت: ما باید برای آن‌ها انگیزه ایجاد کنیم تا با آژانس و سامان‌دهی‌شده سفر کنند، مثلا اگر ۲۰۰ دلار هزینه می‌کنند ما با ۱۰۰ دلار این سفر را اجرا کنیم.

این فعال گردشگری درباره قیمت‌ها برای گردشگران عراقی نیز افزود: از قیمت ۲۰ دلار برای سه‌شب اقامت در هتل یک ستاره در مشهد تا ۷۵ دلار برای سه‌شب در هتل پنج‌ستاره تور وجود دارد.

احمدی با تاکید بر اینکه قیمت‌ها مناسب‌سازی شده است، ادامه داد: وقتی مسافر با ۴۵ دلار هفت شبانه‌روز می‌تواند به مشهد سفر کند، همه امکانات و خدمات را هم دریافت کند چرا باید سراغ دلال برود؟

عضو کمیته فنی میراث فرهنگی استان خراسان رضوی همچنین گفت از آژانس‌های پاکستان نیز دعوت خواهد شد تا زمینه برقراری پرواز مستقیم بین مشهد و لاهور در هفته‌های آینده برقرار شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *