روزنامه جمهوری اسلامی خطاب به رئیسی: شجاعانه کنار بروید

By | 2022-05-08

به دنبال افزایش قیمت‌ها و نایاب شدن بعضی از کالاهای اساسی در ایران، امروز روزنامه جمهوری اسلامی در یک سرمقاله انتقادی‌ از رئیس جمهور پرسید “چقدر زمان” لازم دارد تا متوجه شود کشور با “گفتار درمانی” اداره نمی شود. این سرمقاله خواهان کنار رفتن ” شجاعانه ” ابراهیم رئیسی از قدرت شده است.

با توجه به اینکه هنوز یک سال از دوره ریاست جمهوری آقای رئیسی نگذشته، انتشار چنین سرمقاله‌ای در بین روزنامه‌هایی ایران کم سابقه است.

روزنامه جمهوری اسلامی در سرمقاله امروزش خواهان کنار رفتن ” شجاعانه ” ابراهیم رئیسی از قدرت شد

این روزنامه به قلم مدیر مسئول و با تیتر “اعلام خطر جدی” نوشته: “حالا که روشن شده شما نمی‌توانید از عهده حل مشکلات برآئید، شجاعانه کنار بروید و کار را به افراد کاردان بسپارید تا مردم و کشور را از این گرداب خطرناک نجات بدهند”.

نویسنده سرمقاله‌، مصوبات اخیر دولت را ” پوست خربزه به زیر پای دولت” خوانده و نوشته است:” با توجه به حضور تعداد زیادی از عناصر گروه انحرافی وابسته و دل‌بسته به دولت‌های نهم و دهم در مسئولیت‌های کلیدی دولت سیزدهم، نمی‌توان احتمال شیطنت نفوذی‌ها برای براندازی این دولت را نادیده گرفت”.

روزنامه جمهوری اسلامی به مدیر مسئولی مسیح مهاجری نوشته: با گذشت چندماه از شروع به کار دولت، گرانی و کمبود ماکارونی و روغن را نمی‌تواند به گردن قاچاق بیندازد و “راه فرار مناسب نیست” و نباید ” تمام کاسه‌کوزه‌ها را بر سر قبلی‌ها” بشکند.

“هشدار نمایندگان مجلس و صاحب‌نظران اقتصادی درباره گرانی‌های لجام گسیخته اخیر” تیتر نخست روزنامه جمهوری اسلامی است و در این گزارش خبری آمده: “تورم و گرانی، امان همه را بریده و این موضوع، زیر سایه عدم‌پاسخگویی دولت‌ که به تبع آن، بی‌اعتمادی را در جامعه به اوج خود رسانده، کار اداره کشور را سخت‌تر از همیشه کرده است”.

درپی افزایش قیمت موادغذایی و به خصوص اعلام قیمت‌های جدید آرد، نان و ماکارونی انتقاد از عملکرد اقتصادی دولت بالا گرفته است.

 

با وجود انتقادات تند روزنامه جمهوری اسلامی، روزنامه کیهان واکنش کاملا متفاوتی به گرانی‌های اخیر دارد.

روزنامه کیهان در تیتر نخستش، سیاست‌های ارزی دولت حسن روحانی را عامل گرانی گندم و روغن دانست و در ستون “اخبار ویژه” با تیتر “زبان‌درازی افراطیون آویزان از برجام” از اقدامات دولت در حوزه نفتی و اقتصادی دفاع کرده است.

روزنامه کیهان امروز نوشته ‘حل مشکلات اقتصادی زمان‌بر است’.

روزنامه نزدیک به حکومت ایران در ادامه این مطلب آورده است:”حل مشکلات اقتصادی زمان‌بر است. در حقیقت، این گرفتاری بزرگ را افراطیون مدعی اصلاحات، با آویزان کردن مدیریت به برجام و معطل گذاشتن مدیریت ظرف ۸ سال پدید آوردند اما حالا قصور و تقصیرها و خیانت‌های خود را از دولت رئیسی مطالبه می‌کنند”.

روزنامه کیهان در یادداشتی دیگر با عنوان ” ناگفته‌های قصه گندم و ارز ۴۲۰۰ تومانی” منتقدان گرانی‌ها را “جماعت تهی از صداقت، شرافت و مسئولیت‌پذیری” می‌خواند که با کشیدن شکل مار، عوام‌فریبی می‌کنند.

محمد ایمانی نویسنده این یادداشت با برشمردن اقدامات چند ماه آقای رئیسی نوشته “دولت میراث‌دار سوءمدیریت‌های فاحش آنهاست” و کارهای بزرگی انجام داده است.
بی بی سی:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.