افزایش آمار خفت‌گیری و ناامنی؛ چاقو خوردن یک بازیگر ایرانی

By | 2022-06-16

گزارش‌هایی از خفت‌گیری بازیگر سرشناس تلویزیون، « وحید آقاپور» در ایران منتشر شده است.این خفت‌گیری در حالی انجام شده است که هر روز در شبکه‌های اجتماعی روایت‌هایی از خفت‌گیری و سرقت خیابانی منتشر می‌شود.

این بازیگر به خبرگزاری تسنیم گفته است که حدود ساعت ۱۰:۳۰ دوشنبه شب، وقتی برای کمک به کسی که سارقان او را «خفت» کرده بودند پا به میان گذاشته خود نیز قربانی «خفت‌گیری» شده است.

وحید آقاپور بر اثر ضربه چاقو زخم عمیقی برداشته است. او گفت: «موضوع این است سارقان اخیراً احساس می‌کنند کیفرخواستی در انتظارشان نیست.»

در روزهای گذشته خبر دیگری مبنی بر سرقت از «محمد شیری»، دیگر بازیگر کهنه‌کار سینما و تلویزیون، منتشر شد که به گفته خودش برای چهارمین‌ بار هدف «خفت‌گیری» قرار گرفته است.

آقای شیری گفته است: «در این وضعیت که همه‌مان تجربیاتی در موردش داریم چطور می‌توانم با بازی در سریال‌های طنز مردم را بخندانم؟»

در ماه‌های اخیر گزارش‌های فراوانی از کاربران شبکه‌های اجتماعی درباره خفت‌گیری خشن از خود، خانواده یا دوستان‌شان منتشر شده است.

همزمان با انتشار این گزارش‌ها که می‌تواند نشان از ناامنی شدید برای مردم عادی در ایران باشد، مقام‌های پلیس هر روز از بازداشت عده‌ای خبر می‌دهند که آنها را «اراذل و اوباش» می‌نامند.

فقر و مشکلات جدی معیشتی در ایران، نه تنها موجب افزایش اعتراض از طرف اصناف مختلف شده، بلکه انواع سرقت خرد و کلان با سلاح گرم و سرد را نیز افزایش داده است.
ایران وایر:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.