۶۵۰ شخصیت فرهنگی-هنری آلمان: اعتراضی تاریخی می‌خواهد به ۴۳سال دیکتاتوری در ایران پایان دهد

By | ۱۴۰۱-۰۷-۱۴

حدود ۶۵۰ شخصیت فرهنگی و هنری آلمان، خیزش مردمی ایران را تحسین و اعلام کردند این اعتراضات تاریخی می‌خواهد به دیکتاتوری ۴۳ ساله جمهوری اسلامی پایان دهد.

این ۶۵۰ نویسنده، موسیقیدان، بازیگر و هنرمند سرشناس اعلام کردند که مخاطب نامه‌شان خود معترضان هستند.

این شخصیت‌های فرهنگی و هنری آلمان در نامه خود اعلام کردند: «ما با همدردی و تحسین دنبال می‌کنیم که چگونه این اعتراضات تاریخی می‌خواهد به دیکتاتوری ۴۳‌ساله جمهوری اسلامی پایان دهند.»

نویسندگان این نامه تاکید کردند که با وجود خشونت و محدودیت گسترده، همه گروه‌های سنی، طبقات اجتماعی و جنسیت‌ها در این «مبارزه رهایی‌بخش»، متحد هستند.

آنان در نامه خود نوشتند: «این جنبش برخاسته از مردم غیرمتمرکز و جنبشی فمینیستی است. به همین دلیل برای ما مهم بود که مستقیم به آن‌ها بپردازیم. آن‌ها سزاوار همبستگی هستند زیرا چیزی جز بدن و صدایشان ندارند.»

به تاکید نویسندگان این بیانیه، مردم ایران به همبستگی بین‌المللی و توجه رسانه‌ها و مهم‌تر از همه، حمایت سیاسی نیاز دارند تا صدایشان شنیده شود.

پیش از این نیز چهره‌های فرهنگی و هنری در آلمان از خیزش مردمی در ایران حمایت کرده‌اند و در شهرهای مختلف این کشور نیز چندین تظاهرات بزرگ برگزار شده است.

آنالنا بربوک، وزیر امور خارجه آلمان نیز اعلام کرده است هر اقدام لازمی را برای «تحریم عاملان سرکوب» به وسیله اتحادیه اروپا انجام خواهد داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Enter Captcha Here : *

Reload Image