نرگس محمدی خطاب به دادستان تهران: مسئولیت هر گونه خطر جانی زندانیان متوجه دستگاه قضایی است 

با سلام و احترام مدتهاست که اعزام های پزشکی اینجانب به دلایل نا معلوم صورت نمیگیرد و پیگیری های اینجانب در زندان و وکلا خارج از زندان به سرانجامی نرسیده است. حضرتعالی طی ملاقاتی که در زندان اوین و هنگام حبس اینجانب در سلول انفرادی ۲۰۹ داشتید در جریان پرونده های ساختگی وزارت اطلاعات قرار… ادامه مطلب »

افزایش ۶٬۱ درصدی نزاع در ایران

تازه‌ترین آمارهای سازمان پزشکی قانونی ایران نشان می‌دهند تعداد پرونده‌های نزاع با 6.1 درصد افزایش در هفت‌ماهه امسال، به حدود 373 هزار مورد رسیده است. به گزارش «شبکه بیان» نزاع و درگیری از جمله آسیب‌های عمده اجتماعی در ایران محسوب می‌شود که طی سال‌های گذشته رشد چشم‌گیری یافته است. تازه‌ترین آمارهای سازمان پزشکی قانونی ایران… ادامه مطلب »

آخوند، یکه تاز میدان! فیروز نجومی

تردید مدار که حکومت اسلامی، بدون لغو توافقنامه ی هسته ای بدست رئیس جمهور جدید امریکا، دانالد ترامپ، به همینجایی که هم اکنون رسیده است، میرسید، بآنجایی که فروپاشی نظام هر روز بیشتر بخود شکل واقعیت میگیرد. با این حال ترسم که خروج دانالد ترامپ، رئیس جمهور امریکا از “برجام” و بازگرداندن تحریمات را نیز… ادامه مطلب »

سپاه اسلام یا لشکر گرسنگان؟ سالار کرمانی

«محمد مساعد» روزنامه‌نگار به نقل از مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی نوشته است که تمامی خانواده‌های چهارنفره و بزرگ‌تر در تمامی شهرهای کشور که با حداقل دستمزد قانون کار زندگی می‌کنند، زیر خط فقر مطلق قرار دارند. سیاست «ازدیاد فرزند» مبتنی بر قرائت‌های بدوی از منابع وحیانی، و بدون توجه به مخاطرات آن، از سال‌های… ادامه مطلب »

تروریسم و مواد مخدر و موشک، هدایای شوم جمهوری اسلامی برای اروپا

– نهاد‌های اطلاعاتی اروپا شدیدا نگران آزمایش‌های موشکی جمهوری اسلامی، به ویژه آزمایش‌های اخیر، هستند. جمهوری اسلامی، بر مبنای اطلاعاتی که در اختیار نهاد‌های امنیتی اروپایی است، در سال جاری میلادی حداقل ۸ آزمایش موشکی انجام داده است. احمد رأفت,کیهان لندن: چهارشنبه گذشته علی خامنه‌ای در دیدار با برخی از خانواده‌های کشته‌شدگان جنگ ایران و… ادامه مطلب »

“کاسبان کنکور” و دروغ هایی که از تهران به قم بردند

اگر نظام آموزش ایران اصلاح شود، دیگر جایی برای موسسات کنکور و مافیای آموزشی وجود نخواهد داشت و مگر در همان کشورهای اروپایی که این فرد به آنها اشاره کرده، افراد و موسساتی مثل خودش وجود دارند که زمین و زمان را پر کنند از آگهی های تست و کنکور و کمک آموزشی و نهایتاً… ادامه مطلب »

لیلی خاتمی فعال حقوق کودکان و زنان بازداشت شد

لیلی خاتمی، فعال حقوق کودکان و زنان که در مناطق زلزله‌زده کرمانشاه و مناطق محروم زاهدان برای کودکان، برنامه‌های نمایشی، گروه‌درمانی و قصه‌خوانی برگزار می‌کرد،‌ بازداشت شده و با اتهام “جاسوسی” مواجه شده‌است. به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی، مونس خاتمی، خواهر لیلی خاتمی در گفت‌وگویی به شاهد علوی، روزنامه‌نگار گفته‌است: «خواهرم… ادامه مطلب »

خاک ایران همچنان به کشورهای حاشیه خلیج فارس قاچاق می‌شود

مدیر کل دفتر آب و خاک سازمان حفاظت محیط زیست اعلام کرد: قاچاق خاک‌های ایران از دهه ۸۰ شروع شده و همچنان ادامه‌دار است.  به گزارش ایسنا، طی سال‌های گذشته «قاچاق خاک» یکی از موضوعات چالش‌برانگیز بوده است. علی مریدی در پاسخ به این پرسش که آیا از ایران خاک قاچاق می‌شود؟، گفت: قاچاق خاک… ادامه مطلب »

تولید پفک با ذرت‌های خوراک دام در ایران

اداره بازرسی، ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات سازمان جهاد کشاورزی استان البرز، اعلام كرد: ذرت‌های تراریخته که برای خوراک دام به کشور وارد شده بود، توسط دو کارخانه بدون انجام آزمایش‌های لازم برای تولید پفک استفاده می‌شود. بر روی محموله این ذرت‌ها حتی این عبارت درج شده است که “این محموله تنها برای مصرف… ادامه مطلب »

باهنر: مردم فکر می‌کنند همه دزد هستند

محمدرضا باهنر، دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین  و نایب رئیس سابق مجلس : عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه قبول داریم ناکارآمدی و فساد اقتصادی وجود دارد و باید به مطالبات مردم پاسخ دهیم، خاطرنشان کرد: هشت ماه اخیر تحقیقاتی انجام دادیم که نشان می داد آنچه تبلیغ کردیم و در افکار عمومی جاانداخته… ادامه مطلب »

از سلطان سکه تا سلطان پوشک در یک قاب / رفت و آمد سلاطین به بازار ایران شدت گرفت

شفافیت حلقه گمشده اقتصاد ایران است. از بالاترین تا پایین ترین سطح، نبود شفافیت است که بحرانی جدی را ایجاد کرده است. در سایه نبود شفافیت است که سلاطین بازار ایران یکی پس از دیگری سر بر می‌آورند. اینجا واژه سلطان مفهومی نزدیک به سلطان ندارد. زهرا علی اکبری, خبرآنلاين: این واژه برای نشان دادن… ادامه مطلب »

کره جنوبی نفت ایران را تحریم کرد 

کره جنوبی برای سومین ماه متوالی در ماه نوامبر هیچ نفتی از ایران وارد نکرده است. در این ماه تحریم نفتی آمریکا علیه ایران به اجرا گذاشته شد. به گزارش تسنیم به نقل از رویترز اطلاعات گمرکی نشان می‌دهد که کره جنوبی برای سومین ماه متوالی در نوامبر هیچ نفتی از ایران وارد نکرده است… ادامه مطلب »