پدیده ارزان‌‌خری سلامت ایرانیان را تهدید می‌کند

روزنامه شرق: دریافت غذای بی کیفیت خارج از هرم غذایی، چربی اشباع، نمک زیاد، محتویات غذایی نامتناسب با یک وعده غذای سالم به همراه بیماری‌های روحی و روانی، منجر به سوءهاضمه و عدم جذب صحیح شده که به همراه دریافت کالری‌های مضر از غذا‌های ناسالم، موجب تشدید بیماری‌ها در خانوار‌های کارگری شده است. کاهش ۵۳۱… ادامه مطلب »

از باغات تهران تا جنگل‌های گلستان / غارتگری که جانشین غارتگر دیگر شد

از باغات تهران تا جنگل‌های گلستان / غارتگری که جانشین غارتگر دیگر شد * مناف هاشمی برکنار شد و #میرمحمدغراوی معاونش سرپرست استانداری گلستان شد. * میرمحمد غراوی معاون آقای نیکزاد وزیر مسکن سابق نیز بود. * در تمام باغاتی که در تهران تخریب شد امضای میرمحمد غراوی پای تمام مصوبات فاجعه آفرین کمیسیون ماده… ادامه مطلب »

واکنش‌ها به برکناری استاندار گلستان؛ آیا دردی دوا شد؟

برکناری استاندار گلستان در پی خسارات جانی و مالی سیل در این استان واکنش‌های متفاوتی به همراه داشت. بسیاری می‌گویند طرح‌های سودجویانه حکومت فاجعه به بار آورده و برکناری استاندار هم دردی را دوا نمی‌کند. اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس جمهور مناف هاشمی، استاندار گلستان را روز شنبه ۳ فروردین (۲۳ مارس) برکنار کرد و… ادامه مطلب »

سیل: خانواده‌ات با چه پولی در خارج هستند

واکنش بهاره افشاری (بازیگر و طراح لباس ایرانی) نسبت به بی‌مسئولیتی استاندار گلستان: چطور می‌توانید با این وضعیت دلار و یورو برای سفر خارج برنامه‌ریزی کنی؟ خانواده‌ات با چه پولی در خارج هستند؟

نارنج نوروزی ,پناه بر کاووس

بعد از پنج روزی که سیل مثل اژدهایی در گلستان و گرگان چرخ می‌زند، عاقبت این تلویزیون وطنی دست از سر مرقد و اعتکاف و آمریکا و اسرائیل برداشت و یکی دو نفری از شبکه خبر عازم منطقه شده‌اند و بر قایق نشسته‌اند یا پشت هلیکوپتری جسته‌اند و گزارش و خبر می‌دهند. عجیب این‌که تا… ادامه مطلب »

کتابی برای غبارروبی از حافظه تاریخی ایران و جهان

– اگر روحانیت شیعه در ایران قدرت را در دست نمی‌گرفت، بنیادگرایی اسلامی نمی‌توانست مانع رشد مدرنیته در خاورنزدیک و میانه شود و اگر اتحاد جماهیر شوروی به افغانستان لشکرکشی نمی‌کرد، جنگی آغاز نمی‌شد که امروز هم بخشی از خاور نزدیک و میانه در شعله‌های آن می‌سوزد. کیهان لندن: جواد طالعی – کتابی با عنوان… ادامه مطلب »

واشنگتن‌ پُست: ظهور نشانه‎های هویت رهبر بعدی جمهوری اسلامی در کوچه پس کوچه‎های یک شهر مقدس

-انتقال قدرت رهبری در آینده ایران می‎تواند ژئوپلتیک خاورمیانه را تغییر دهد. -تلاش‎ها برای مشخص کردن قدم بعدی پس از مرگ خامنه‎ای به یک میدان بازی میان تهران و نجف تبدیل شده است. -همان‌طور که خامنه‎ای منتقدان خود را قدرتمندتر می‎کند به سپاه پاسداران نیز قدرت زیادی بخشیده. -البغدادی از آن دسته روحانیونی است که… ادامه مطلب »

پیشنهاد تاج‌زاده برای ادغام ریاست جمهوری و رهبری 

پس از پیشنهاد برخی از نزدیکان خامنه‌ای برای حذف سمت ریاست جمهوری، مصطفی تاج‌زاده، عضو سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی، پیشنهاد کرد که سمت رهبری و ریاست جمهوری در هم اذعام شوند. تاج‌زاده همچنین گفت که در این صورت باید سمت رهبری در جمهوری اسلامی انتخابی و حداکثر دو دوره‌ای باشد. محمدحسین صفار هرندی، عضو مجمع… ادامه مطلب »

استاندار گلستان برکنار شد

معاون اول رییس‌جمهور پس از غیبت مناف هاشمی (استاندار گلستان) در جریان رسیدگی به وضعیت سیل‌زدگان این استان، وی را برکنار کرد. به گزارش ایسنا، اسحاق جهانگیری، بعد از برکناری استاندار گلستان، میرمحمد غراوی معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری را به عنوان سرپرست استانداری گلستان منصوب کرد. در همین حال، سیدسلمان سامانی سخنگوی وزیر کشور… ادامه مطلب »

«جنگل می‌رود ولی کش( ذخیره گاه) گوگل باقی است»یک نماینده ولی فقیه خودش در یک استان شمالی بیش از ۲۰ شرکت در حوزه چوب به نام ۳ فرزندش داشت 

سعید زیباکلام، استاد دانشگاه تهران، در یادداشتی تلگرامی درباره‌ی ادعاهای اخیر فعالیت در بهره برداری از جنگل از سوی برخی شخصیت‌ها و مسوولان و فرزندان آنها در استان‌های شمالی نوشت: «داریم با جنگل در ایران خداحافظی می‌کنیم. حجم تخریب جنگل‌های شمال عجیب و غریب است. حتی همین الآن در سرازیری تغییرات آب و هوا و… ادامه مطلب »

غيبگويی رئیس بانک مرکزی: اگر مردم ارز نخرند به سرعت ارزان می‌شود! 

عبدالناصر همتی، رئیس بانک مرکزی ایران گفته است اگر مردم ارز نخرند به سرعت ارزان می‌شود. او قیمت ارز را غیرواقعی خوانده است. به گزارش ایسنا، رئیس بانک مرکزی در گفتگویی نوروزی گفته است: “دولت می‌گوید خرید و فروش ارز توسط مردم انجام نشود و سرمایه‌ها در تولید هزینه شود، چراکه اگر مردم وارد خرید… ادامه مطلب »

۱۷۰ جان باخته در تصادفات جاده ای ۷ روز گذشته 

معاون پلیس راهور ناجا گفت: در­ 7 روز گذشته 170 نفر در­ تصادفات جاده ای برون شهری،­ جان خود را از دست داده اند و 3 هزار و 741 نفر نیز مصدوم شده اند. سرهنگ جهانی افزود: با توجه به بارش های برف و باران و مه گرفتگی در جاده ها باید رانندگی در این… ادامه مطلب »