دادستان کل جمهوری اسلامی: دشمن در حوزه علمیه نفوذ کرده است

By | ۱۳۹۷-۰۹-۰۹

محمدجعفر منتظری از سه جنگ علیه حکومت سخن گفته است. دادستان کل ایران گفته است که دشمن سعی کرده در رده‌های مختلف حکومتی نفوذ کند. او مدعی شده است که دشمن به درون حوزه‌ علمیه قم هم نفوذ کرده است.

محمدجعفر منتظری در جلسه مجمع عمومی نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم از تلاش‌های دشمن برای فروپاشی حکومت ایران سخن گفت و مدعی شد که آمریکا به همراه متحدان منطقه‌ای‌اش تلاش دارند در نهادهای حکومتی در ایران نفوذ کنند.

خبرگزاری تسنیم روز پنجشنبه هشتم آذرماه (۲۹ نوامبر) با  انتشار گزارشی به اظهارات دادستان کل جمهوری اسلامی ایران پرداخته است.

دویچه وله:

محمدجعفر منتظری در سخنرانی خود مدعی شد که دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا، از آغاز دوره زمامداری خود بیش از ۳۰۰ نفر را مامور ایجاد نابسامانی در اقتصاد ایران کرده است.

دشمن و جنگ اقتصادی

دادستان کل جمهوری اسلامی ایران در اظهارات خود گفت که دشمن برای مقابله با حکومت ایران اقدام به سه جنگ متفاوت نموده است. او گفت: «از جمله این جنگ‌ها و تهاجمات، جنگ اقتصادی، جنگ نرم و جنگ نفوذ است.»

منتظری ضمن اعتراف به  این موضوع که «بخشی از اشکالات، نابسامانی‌ها و مشکلات اقتصادی که دامن‌گیر جامعه ما شده، به مدیریت داخلی خود ما برمی‌گردد»، مدعی شده که بخش قابل توجهی از این نابسامانی‌ها ناشی از “توطئه‌های دشمن” است.

دادستان کل جمهوری اسلامی از آثار و تبعات جنگ اقتصادی دشمن در ایران سخن گفته است. او مدعی شده است  که به‌رغم طرح بحث “اقتصاد مقاومتی” از سوی خامنه‌ای، «کار زیادی در  این خصوص انجام نشده است».

منتظری در پاسخ به این پرسش که چرا کار زیادی در رابطه با “اقتصاد مقاومتی” صورت نگرفته است، می‌گوید: «امروز بیش از ۹۰ درصد از مسائل اجرایی کشور در اختیار دولت و  قوه مجریه است و مسئولانی که باید با شرایط  جنگ اقتصادی به میدان بروند، اعتقادی به اقتصاد مقاومتی مورد نظر رهبری نداشته و ندارند.»

دادستان کل جمهوری اسلامی ایران کشورهای آمریکا، اسرائیل، عربستان و امارات را مسئول “خرابکاری اقتصادی” در ایران معرفی کرده است.

جنگ نرم و جنگ نفوذ

محمدجعفر منتظری عرصه اصلی جنگ نرم و فرهنگی را فضای مجازی معرفی کرده است. دادستان کل ایران تاکید کرده است که خامنه‌ای «تاکیدات بسیاری درباره فضای مجازی دارند که فقط ۵۰ درصد آن از رسانه‌ ملی و سایر رسانه‌ها منتشر می‌شود».

منتظری در اظهارات خود به جلسات روزانه دادستانی کل جمهوری اسلامی درباره فضای مجازی اشاره کرده و نسبت به فقدان “همراهی‌های لازم” انتقاد کرده است.

او مدعی شده است که «امروز نکاتی در فضای مجازی در حال ترسیم است که همه فکر می‌کنند مملکت در حال فروپاشی است و این اخبار فضای مجازی در همه ما اثر می‌گذارد».

دادستان کل جمهوری اسلامی به نفوذ به عنوان نوع سوم جنگ علیه حکومت ایران اشاره کرده و مدعی شده است که دشمن موفق  به نفوذ در کشور شده است.

منتظری گفت که یکی از عرصه‌های تلاش دشمن برای نفوذ حوزه محیط‌ زیست است. او گفتٰ: «چند سال است که آمریکا و اسرائیل از طریق عوامل خود در محیط‌ زیست در مکان‌های حساس و حیاتی کشور نفوذ پیدا کرده و دوربین‌های خود را به کار گذاشته تا به عنوان مثال از فلان حیوان مراقبت داشته باشند.»

او گفت که عوامل نفوذ در محیط‌ زیست دستگیر شد‌ه‌اند. منتظری یکی دیگر از عرصه‌های مربوط به “جنگ نفوذ” را تلاش دشمن برای نفوذ در حوزه علمیه معرفی کرد. او در این رابطه به نفوذ هواداران “یمانی” در حوزه‌ها اشاره کرد.

اشاره دادستان کل جمهوری اسلامی به فردی به نام “سید یمانی” است که مدعی ارتباط مستقیم با “امام زمان” بوده و در شماری از شهرهای شیعه‌نشین عراق و همچنین در برخی از نقاط ایران هوادارانی دارد.

سه سال پیش، سایت “ابنا” (خبرگزاری اهل بیت) درباره محبوبیت “سید یمانی” که از آن به عنوان “جریان احمدالحسن” یاد می‌شود، گزارشی منتشر کرده بود. سخنان محمدجعفر منتظری اکنون حکایت از نفوذ پیروان این جریان در حوزه‌علمیه قم دارد. او نفوذ پیروان “یمانی” به درون حوزه‌های علمیه را نیز بخشی از “جنگ نفوذ” می‌داند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *