نامه سرگشاده امیرحسین محمدی‌فر به قاضی مقیسه و رئیس اندرزگاه ۴اوین

By | ۱۳۹۸-۰۴-۱۲

ریاست شعبه بیست و هشت دادگاه انقلاب،آقای مقیسه

ریاست اندرزگاه چهار اوین، آقای باقری

نزدیک به شش ماه از بازداشت موقت من و همسرم ساناز الهیاری می‎گذرد وبیش از ۵ماه است که مراحل بازجویی و تحقیقات تمام شده و ما علی رغم صدور قرار وثیقه همچنان در بازداشت موقت هستیم. در این مدت،چه اقداماتی که از طریق خانواده‌ها انجام شده وچه مکاتباتی که خود و همسرم انجام دادیم؛ هیچ پاسخ روشنی در پی نداشته و ما در بلاتکلیفی هستیم. لذا نکاتی را برای تصریح وضعیت خود و همسرم بیان داشته و انتظار دارم اقدامات قانونی متناسب هرچه زودتر اعمال گردد.

۱_لازم می‌دانم ابتدا بر بی‌گناهی متهمین این پرونده تاکید و اعلام کنم حمایت از کارگرانی که به رانت و فساد و تضییع حقوق خود اعتراض کردند مطابق هیچ قانونی مصداق عمل مجرمانه نیست و نیز این اتهامات منتسب شده هنوز در هیچ دادگاهی اثبات نشده.

۲_از آنجایی که من و همسرم دوبار برای خواسته‌های خود ناچار به اعتصاب غذا شدیم و اکنون با عوارض جسمی حاصل از آن مواجهیم؛خواستار این هستیم که برای پیگیری درمان بخصوص در مورد وضعیت همسرم به این برخورد فراقانونی در خصوص تبدیل نکردن قرار بازداشت به وثیقه پایان داده و امکان آزادی تا زمان قطعی شدن حکم را فراهم سازید.

۳_من و همسرم همزمان بازداشت شدیم و این مسئله باعث مشکلات زیادی در زندگی شخصی‌مان شده از جمله اخراج، قطع بیمه، کرایه ی معوقه مسکن، اقساط عقب افتاده چندین وام و… و مصائب زیادی را بر خانواده‌های ما نیز تحمیل کرده. نظر به این شرایط خواسته قبل را مجددا تکرار کرده و برای سامان دادن به مسائلی از این دست خواستار آزادی هرچی زودتر خود و همسرم و تمام متهمین هفت‌تپه هستیم.

۴_چنانچه مسئولان ذیربط اعتنایی به شرایط مطروحه و درخواست صریح اینجانب نکنند و تا تاریخ پنج‌شنبه ۱۳/۴/۹۸ هیچ اقدام مشخصی در این رابطه صورت نگیرد؛ برای دفاع از حقوق خود و همسرم و در اعتراض به برخورد‌هایی با منشایی بالاتر ازقانون؛ از تنها ابزاری که در دست دارم استفاده کرده و دست به اعتصاب غذا خواهم زد و بدیهی‌ست که تبعات این اعتصاب مستقیما متوجه مسئولان امنیتی و قضایی‌ست.