محمد باقر قالیباف به کرونا مبتلا شد

By | ۱۳۹۹-۰۸-۰۷

محمد باقر قالیباف، رئیس مجلس شورای اسلامی بامداد چهارشنبه خبر داده است که تست کرونای او مثبت اعلام شده است.

محمد باقر قالیباف در توئیتی نوشته است: «یکی از همکاران دفترم به کرونا مبتلا شد، نیمه شب پاسخ تست بنده هم اعلام و کرونا مثبت شد. در حال حاضر در قرنطینه هستم و به امید خدا پیگیر امور محوله خواهم بود».

سه هفته پیش به دنبال بازدید محمدباقر قالیباف از بیمارستان محل بستری بیماران مبتلا به کرونا در تهران، نشست سران قوا لغو شد.

رسانه‌ها گزارش داده بودند که جلسه سران قوا که قرار بود به میزبانی محمدباقر قالیباف برگزار شود، اما به درخواست حسن روحانی و به دلیل حضور رئیس مجلس در بین بیماران کرونایی لغو شد.

لغو این نشست به تشدید دعوای حسن روحانی، رئیس جمهوری و محمد باقر قالیباف منجر شد.

علیرضا معزی، معاون ارتباطات و اطلاع‌رسانی دفتر رئیس‌ جمهوری، با انتقاد از حضور رئیس مجلس در بخش کرونای یکی از بیمارستان‌های تهران گفته بود که «کوچک شمردن پروتکل‌ها با هر انگیزه‌ای، عادی‌سازی نقض آنهاست.»

وی افزود که حضور در بخش بیماران بدحال و به همراه بردن خبرنگار و دوربین نشانه ایستادن در کنار مردم نیست، پیامی خطرناک برای سلامت عمومی است.

دستیار رئیس مجلس هم خطاب به رئیس جمهوری گفته بود، «اگر از جان خودت می‌ترسی نباید زمام‌دار شوی.»

محمد باقر قالیباف هم در توئیتی از این اقدام خود دفاع کرده و آن را به خاطر «دلگرمی» دادن به کادر درمانی توصیف کرده است.

تاکنون برخی مدیران ارشد سیاسی در ایران مانند محمدباقر نوبخت، معاون رییس جمهوری و رئیس سازمان برنامه و بودجه، علی‌اکبر صالحی، رئیس سازمان انرژی اتمی ایران، علی ربیعی سخنگوی دولت، معصومه ابتکار، معاون امور زنان رئیس‌جمهور، پیرحسین کولیوند، رئیس اورژانس کشور و ده‌ها نماینده مجلس به کرونا مبتلا شده‌اند.

سخنگوی وزارت بهداشت ایران روز سه شنبه آمار رسمی مبتلایان به کرونا را ۵۸۱ هزار و ۸۲۴ نفر و شمار قربانیان را ۳۳ هزار و ۲۹۹ تن اعلام کرد.

آمارهای رسمی مرتبط با کرونا از سوی وزارت بهداشت ایران در حالی اعلام می‌شود که برخی مقام‌های رسمی در ایران آمار واقعی مبتلایان و مرگ و میر کرونا را تا ۴ برابر آمار رسمی برآورد کرده‌اند.

بر اساس اعلام وزارت بهداشت ایران، استان‌های تهران، اصفهان، قم، آذربایجان شرقی، خراسان جنوبی، سمنان، قزوین، لرستان، اردبیل، خوزستان، کرمانشاه، کهگیلویه و بویراحمد، گیلان، بوشهر، زنجان، ایلام، خراسان رضوی، مازندران، چهارمحال و بختیاری، البرز، آذربایجان غربی، مرکزی، کرمان، خراسان شمالی، همدان، یزد و کردستان در وضعیت قرمز قرار دارند.

استان‌های هرمزگان، فارس، گلستان و سیستان و بلوچستان نیز در وضعیت نارنجی و زرد قرار دارند.
رادیو فردا :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *