خویشاوندسالاری در قبیله‌ی نظام حد و مرز ندارد: جوانگرایی یعنی انتصاب فک و فامیل مسئولان!

By | 2018-12-04

– در هفته‎های گذشته ژن خوب‎ها و آقازاده‎ها یکی پس از دیگری پست و مقام گرفته‌اند.
– داماد حسن روحانی، پسر غلامعلی حدادعادل، پسر رحمانی فضلی و دیگران پس از پدرانشان هم میخواهند از سفره انقلاب بخورند و ببرند!
– دو جناح نظام به اسم جوانگرایی، پست‌های نان و آبدار را بین فک و فامیل خودشان تقسیم می‌کنند.

كيهان چاپ لندن:

(+ویدئو) پس از سخنرانی علی خامنه‎ای رهبر جمهوری اسلامی در استادیوم آزادی (۱۲ مهرماه) و تاکید او بر لزوم حضور جوانان در «نوک پیکان حرکت عظیم ملّی» در هفته‎های گذشته بسیاری از نهادهای حکومتی و وزارتخانه‎ها به خواسته‎ی او «لبیک» گفته و ظاهرا جوانگرایی را در دستور کار قرار داده‌اند.

به عنوان مثال بابک حقیقی‎راد (داماد جواد امام رییس دفتر محمد خاتمی) معاون اجتماعی شهرداری منطقه ۱۷ تهران شد. جایی که مرتضی مطهری (فرزند علی مطهری نماینده مجلس) معاون عمرانی آنجاست. مرتضی مطهری همزمان عضو هیات مدیره موسسه نشر شهر (وابسته به شهرداری) است. دست برقضا محمدهادی ایازی پدر همسر مرتضی مطهری که بازنشسته شده بلافاصله در سمت خود که معاون اجتماعی وزارت بهداشت است ابقاء شد.

در نمونه‎ای دیگر هادی رحمانی فضلی (یکی از پسران رحمانی فضلی وزیر کشور) به عنوان مشاور جوان فرهاد دژپسند وزیر اقتصاد منصوب شد. عبدالرضا رحمانی فضلی آذرماه سال ۱۳۹۶ گفته بود اهل رابطه‎بازی برای استخدام فرزندان خود نیست از این رو انتصاب فرزندش در وزارت اقتصاد با انتقادات زیادی روبرو شد و او را وادار به واکنش کرد و در نهایت از علی خامنه‌‏ای مایه گذاشت.

 

دهم آذر، فریدالدین حداد عادل طی حکمی به عنوان یکی از اعضای شورای اندیشه‌ورزی شبکه سه سیمای جمهوری اسلامی منصوب شد. هادی رحمانی فضلی که انتصاب خودش با موجی از انتقادات روبرو شده از معدود کسانی است که انتصاب فریدالدین حداد عادل در پست جدید را تبریک گفت و «اهتمام مسئولین نظام به جوانگرایی» را «مایه خرسندی» دانست.

علی اصغرپورمحمدی، میثم نیلی، فریدالدین حداد عادل، سیداحمد عبودتیان و جعفر عبدالملکی، افراد جدیدی هستند که به‌ تازگی با حکم مرتضی میرباقری رییس تلویزیون جمهوری اسلامی به عضویت «شورای اندیشه‌ورزی شبکه سه سیما»ی جمهوری اسلامی منصوب شده‌اند. نکته مهم اینجاست که فریدالدین حداد عادل و میثم نیلی از فعال ستاد انتخاباتی ابراهیم رییسی تولیت آستان قدس در انتخابات ریاست‌جمهوری ۹۶ بودند!

این انتصاب آنقدر بودار است که وبسایت خبرآنلاین نزدیک به علی لاریجانی، ۱۲ آذر، در گزارشی با عنوان «اندیشه‌ورزی به سبک ابراهیم رئیسی در شبکه سه!» ضمن انتقاد از این انتصابات قبیله‌ای خواسته میرباقری توضیح دهد بر چه اساس هواداران و نزدیکان رییسی و حدادعادل این پست‎ها را گرفته‌اند.

 

فریدالدین حداد عادل در کنار غلامعلی پدرش و نوه خانواده

افسار خویشاوندسالاری، قبیله‎گرایی و رانت شغلی در جمهوری اسلامی پاره شده و ژن خوب‎ها و آقازاده‎ها یکی پس از دیگری پست و مقام می‎گیرند.

اواسط مرداد ۱۳۹۷، مهدی‌زاده فرساد داماد حسن روحانی «دبیر ستاد توسعه فناوری‌های حوزه انرژی» معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری شد. پیش از او در دولت یازدهم نیز اسماعیل سماوی (خواهرزاده حسن روحانی) به عنوان مشاور ریس دفتر رییس‌جمهور و رییس مرکز ارتباطات مردمی نهاد ریاست جمهوری منصوب شده بود. بماند که حسن فریدون برادر روحانی همه‌کاره و هیچ‎کاره است و گاهی سر از افتتاحه پروژه‎ها در می‎آورد و گاهی در مذاکرات بین‎المللی سر و کله‌اش پیدا می‎شود.

۱۶ تیرماه ۱۳۹۷، حیدر ستایش کارشناس صنعت آب در مورد برخی از انتصابات غیرقانونی در وزارت نیرو دست به افشاگری زد.

به برکت‎ این انتصابات که حقوق‎ها و درآمدهای نان و آبدار پای سفره‌ی انقلاب دارند بدون آنکه توان مدیریت جامعه و تأمین نیازمندی‌های مردم را داشته باشند، هزاران کارگر و زحمتکش بیکار شده‌اند یا ماه‎هاست حقوق نگرفته‌اند و هزاران جوان بدون ‎پارتی و رابطه، از طبقات مختلف با وجود شایستگی و تحصیلات بیکارند. اما اعتراض و انتقاد علیه این تبعیضات هیچ تأثیری ندارد و دو جناح نظام سخت درگیر انتصاب یکدیگر و فرزندان و فامیل خود در شغل‌های نان و آبدار هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.