نماینده ولی‎فقیه در سپاه می‎گوید حکم خامنه‎ای حکم خداست!

By | 2018-12-31

-نماینده ولی‌فقیه در سپاه پاسداران: دشمن برای ۴۰ سالگی انقلاب برنامه دارد و در حال تلاش است تا مردم نتوانند ۴۰ سالگی انقلاب‌شان را جشن بگیرند.
-معاون سیاسی سازمان عقیدتی ـ سیاسی ارتش: آمریکا در فشار عملی به دنبال چیدن میوه تحریم‌هاست.
كيهان چاپ لندن:

معاون سیاسی سازمان عقیدتی ـ سیاسی ارتش، یکشنبه ۹ دی، در همایش بصیرت سیاسی فرماندهان نیروهای مسلح که در استان لرستان برگزار شد گفته «آمریکا به دنبال از بین بردن عناصر اقتدار ایران اسلامی و ایجاد جنگ روانی و بزرگنمایی تحریم‌هاست.»

محمد اکرمی‌نیا با اشاره به تحریم‎های نفتی علیه جمهوری اسلامی برای به «صفر» رساندن صادرات نفت ایران هشدار داده «آمریکا در فشار عملی به دنبال چیدن میوه تحریم‌هاست کما اینکه ما اشتهای آمریکا را در فتنه ۸۸ دیدیم.»

همزمان عبدالله حاجی‌ صادقی نماینده ولی‌فقیه در سپاه پاسداران نیز سخنانی گفته «دشمن برای ۴۰ سالگی انقلاب برنامه دارد و در حال تلاش است تا مردم نتوانند ۴۰ سالگی انقلاب‌شان را جشن بگیرند چرا که برای نخستین بار است در تاریخ اسلام حاکمیت خدا چهار دهه عمر می‌کند.»

او همچنین تاکید کرده «انتظار نداریم روسای قوا نظریه‌پردازی کنند بلکه نظر ولایت را که حکم‌ الله بدانند و به آن عمل کنند.»

سردمداران نظام جمهوری اسلامی نگران ماه‎های آینده هستند. این نگرانی، ۲۱ مهرماه، پس از سخنرانی علی خامنه‎ای که گفت «حواستان جمع باشد دشمن برای سال ۹۸ برنامه دارد» به وضوح آشکار شد. البته آنچه رهبر جمهوری اسلامی گفت و اتفاقاً بازتاب زیادی داشت و در پی آن مسئولان و کارگزاران نظام همین هشدار را پیاپی در سخنرانی‎های اخیر خود تکرار می‎کنند حرفی بود که خرداد ۹۷، حیدر مصلحی، وزیر پیشین اطلاعات جمهوری اسلامی گفت.

او صریحاً عنوان کرد «قطعاً دشمن در سال ۹۷ یا ۹۸ فتنه‌ای را طراحی می‌کند که محور آن ولی‌فقیه است». بر همین اساس است که کارگزاران نظام تلاش می‎کنند در کلام خود به خامنه‎ای دلگرمی دهند که «ما هستیم» چنانکه نماینده او در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی نظر او را حتی نظر خدا دانسته است!

هر دو جناح حکومت خطر را احساس کرده‌اند. گروهی از حامیان خامنه‎ای معتقدند انقلاب اسلامی ادامه‎ی حکومت پیامبر در صدر اسلام است. حسین شریعتمداری مدیر مسئول روزنامه کیهان تهران با همین استدلال در یکی از سرمقاله‎های این روزنامه نوشت «نظام رفتنی نیست». گروهی دیگر نیز ادعا می‎کنند همه پشت خامنه‌ای ایستاده‌اند تا آب در دل او تکان نخورد۱

اما گروهی دیگر که اتفاقاً آنها نیز نفع‌شان در ماندن حکومت است با انگیزه‎هایی ناشی از قدرت‎طلبی خطر را احساس کرده و نسبت به رفتن نظام هشدار می‎دهند و دریافت سهم خود از قدرت را ضامن ماندن نظام قلمداد می‌کنند. حسن خمینی نوه روح‎الله خمینی یکی از آنها و از پشتیبانان اصلاح‌طلبان است که در سخنانی گفته «اگر قواعد را رعایت نکنید، هیچ تضمینی نیست که ما بمانیم». این قواعد از نظر او کدام‎ است؟ پاسخ را در همان سخنرانی از زبان امام اول شیعیان گفته «اگر دیدید جامعه‎ای که از داشته‎های خود در حوزه نیروی انسانی و افاضل بهره نمی‎برد و آنها را عقب می‎اندازد، از علائم فروپاشی است.» محمد هاشمی رفسنجانی عضو پیشین مجمع تشخیص مصلحت نظام و برادر علی اکبر هاشمی ‎رفسنجانی سال گذشته، ۱۱ دی‎ماه، در مصاحبه‎ای گفته بود، همه در یک کشتی نشسته‌ایم، اگر کشتی سوراخ شود همه غرق می‌شویم.

اما شاید حرف‎های اخیر فائزه هاشمی رفسنجانی دختر اکبر هاشمی‎رفسنجانی حال و هوای دیگری را از اوضاع رژیم به نمایش می‌گذارد.  او روز پنجشنبه ششم دی‌ماه، در مصاحبه‌ای به روزنامه «مستقل» می‎گوید، «نظام جمهوری اسلامی دچار فروپاشی محتوایی شده است و اگر فروپاشی فیزیکی تا کنون رخ نداده، به دلیل این است که مردم نگران‌اند بعد از جمهوری اسلامی چه کسی بر سر کار خواهد آمد.»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.