داستان باورنکردنی درباره بدرقه تیم فوتبال

By | 2019-01-03

 شاگردان کي‌روش در شرايطي به اردوي تمريني‌ خود در قطر پايان دادند و به امارات رسيدند که ناهماهنگي در فدراسيون فوتبال برای بدرقه ملي‌پوشان، تصويري زشت از مديريت فدراسيون فوتبال نشان داد؛ تصويري که حتي خوش‌پوشي لباس‌هاي ملي‌پوشان نیز نتوانست آن را محو کند.

کشتي لاکچري توهم بود؟
داستان برنامه بدرقه از ملي‌پوشان شبيه به يک جوک بود تا واقعيت؛ پيش از سفر ملي‌پوشان به قطر براي برگزاري اردوي نهايي جهت آماده‌سازي، فدراسيون فوتبال بدون اينکه وزارت ورزش و مسئولان ذي‌ربط را در جريان بگذارد، جلسه‌اي با حضور خبرنگاران ترتيب داد تا کي‌روش و شاگردانش «غريبانه» ايران را ترک کنند؛ نه وزيري از راه رسيد و نه مسئول ديگري. گلايه‌هاي آن روز هم همه اين مورد را نشانه رفته بودند که خبري از بدرقه مسئولان نبود.
 شرق:

وزارت اما بعدها با بيان اينکه در جريان چنين مراسمي نبوده و کلا دعوت‌نامه‌اي نگرفته است، تقصيرها را گردن فدراسيون انداخت. اينجا بود که دوستان مهدي تاج دست به کار شدند تا عجيب‌ترين «تِز» ممکن را بدهند؛ غلامحسين زمان‌آبادي، مسئول امور فرهنگي فدراسيون فوتبال، با بيان اينکه قرار است بعد از اردوي قطر، در کيش مراسم بدرقه ملي‌پوشان با حضور مسئولان رده‌بالاي ورزشي برگزار شود، از چگونگي اين مراسم پرده برداشت؛ مراسمي که البته مهدي تاج، رئيس فدراسيون فوتبال، نیز آن را در حاشيه افتتاح زمين چمن مصنوعي مرکز ملي فوتبال ايران تأييد کرده بود. جزئيات مراسم از زبان آقاي زمان‌آبادي این‌طور بود: «ملي‌پوشان به صورت مستقيم از فرودگاه کيش به سمت کشتي تفريحي‌ای مي‌روند که براي مراسم بدرقه پيش‌بيني شده است. مربيان و بازيکنان تيم ملي فوتبال روي کشتي در خليج‌فارس حرکت مي‌کنند و هم‌زمان چند قايق جت در‌حالي‌که پرچم ايران را به اهتزاز درآورده‌اند، کشتي حامل ملي‌پوشان را اسکورت مي‌کنند. گلباران‌شدن کشتي حامل اعضاي تيم ملي فوتبال، از ديگر برنامه‌هاي پيش‌بيني شده است. هم‌زمان با اجراي اين بخش از برنامه، ملي‌پوشان و مربيان کشتي را ترک کرده و وارد ساحل خليج‌فارس مي‌شوند. عروسک‌هاي غول‌پيکر همراه با افرادي که لباس محلي مربوط به اقوام مختلف ايران را به تن دارند، از ملي‌پوشان در ساحل استقبال مي‌کنند. با اين استقبال، بازيکنان و مربيان تيم ملي فوتبال به طرف سالني مي‌روند که براي برگزاري بخش ديگري از مراسم بدرقه هماهنگ شده است».

نکته جذاب داستان اين بود که مهدي تاج و اعضاي زيرمجموعه‌اش در فدراسيون انگار خبري از زمان دقيق حضور ملي‌پوشان در کيش نداشتند! ماجرا اين بود که تيم ملي روز گذشته کلا نيم‌ساعتي در کيش ماند و آن‌هم در همان فرودگاه پرواز را عوض کرد و راهي امارات شد؛ بدون اينکه خبري از بدرقه باشد يا اصلا زماني براي برنامه‌هاي عجيب‌و‌غريب بدرقه فدراسيون. البته چند روز پيش واکنش اميرحسين حسيني، مدير رسانه‌اي تيم ملي، به اوج بي‌اطلاعي فدراسيون فوتبال از برنامه‌هاي تيم ملي جالب بود. او خطاب به برنامه‌هاي فدراسيون براي بدرقه نوشت: «پيرو هماهنگي‌هاي صورت‌گرفته و مطابق اطلاعيه قبلي، فدراسيون فوتبال هيچ برنامه‌اي در کيش نخواهد داشت و صحبت‌هاي انجام‌شده از سوی آقاي زمان‌آبادي در بخش فرهنگي فدراسيون، به دليل بي‌اطلاعي و آگاهي‌نداشتن ايشان از برنامه‌هاي تيم ملي است».

دورهمي در «آب‌و‌آتش» با ملي‌پوشان خيالي!
بعد از برنامه‌ريزي عجيب فدراسيون فوتبال برای برگزاري مراسم بدرقه در کيش، حالا قرار است مراسم بدرقه «جذاب‌تري» براي ملي‌پوشان ايراني برگزار شود؛ البته در اين مراسم نه خبري از ملي‌پوشان است و نه خبري از مسئولان رده‌بالاتر. آن‌طور که مسئولان «بابرنامه» فدراسيون فوتبال خبر داده‌‌اند، قرار است مراسم بدرقه تيم ملي فردا در پارک آب‌و‌آتش برگزار شود؛ مراسمي که اصلا مشخص نيست هدفش چيست.

غلامحسين زمان‌آبادي دراين‌باره مي‌گويد: «تصميم گرفتيم يک مراسم مردمي در تهران برگزار کنيم. اين يک مراسم مردمي است و اگر مسئولان هم بخواهند مي‌توانند در آن شرکت کنند. اين مراسم روز جمعه ۱۴ دي و از ساعت ۱۵ در محوطه باز بوستان آب‌و‌آتش برگزار مي‌شود». بدون ترديد اين مراسم مي‌تواند برگ زرين ديگري در کارنامه «برنامه‌ريزي» فدراسيون باشد که بدون حضور افرادي که قرار است بدرقه شوند، برگزار شود. هرچند اين بار از جزئيات اين مراسم و هزينه‌هاي احتمالي‌ای که قرار است اين برنامه‌ها روي دست فدراسيون بگذارد، خبري نيست.

کي‌روش پرچم سفيد را پاره کرد
در کنار اتفاقات عجيب‌و‌غريبي که فدراسيون فوتبال رقم زده است، صحبت‌هاي روز گذشته کارلوس کي‌روش، سرمربي پرتغالي تيم ملي، نیز کمي عجيب بود؛ او که خودش چند روز پيش پرچم سفيد صلح را بالا برده بود و از منتقدان تيم ملي خواسته بود کنار اين تيم باشند، روز گذشته با پاره‌کردن اين پرچم، منتقدان را به کروکوديل تشبيه کرد و از مهدي تاج خواست مراقب اين کروکوديل‌ها باشد؛ «بايد آقاي تاج از اتفاقات گذشته درس گرفته باشند و بدانند دوستان واقعي تيم ملي چه کساني هستند و چه کساني تيم ملي را حمايت مي‌کنند؛ چون مي‌دانيم بعضي‌ها مي‌خواهند آرامش و تمرکز تيم ملي به‌هم بخورد و الان زمان اين نيست که کروکوديل‌ها به تيم ملي نزديک شوند. آقاي تاج با توجه به اختياراتي که دارند، نبايد بگذارند چنين اتفاقاتي بيفتد».

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.