تولید و نمایش فیلم مستند «هاشمی زنده است» به تضادهای درونی نظام دامن زد 

By | ۱۳۹۷-۱۰-۱۴

علی طادی، کارگردان مستند «هاشمی زنده است» در یک نشست خبری گفت: فاطمه هاشمی با دیدن این مستند گفت ما با پخش این مستند مخالفیم و اگر آن را پخش کنید، ما همه رسانه‌هایی را که داریم علیه شما به خط خواهیم کرد.

او که در نهمین جشنواره امنیتی ـ بسیجی فیلم عمار شرکت داشت در سخنانی از موضع‌گیری خانواده هاشمی بعد از تماشای این مستند خبر داد.
خبرگزاری فارس:
وی افزود: یاسر هاشمی ما را به دروغ‌گویی متهم کرده است و گفته از تصاویر و وقایعی دروغین در روایت این مستند استفاده شده است. در حالی که منابع مستند همه از منابع موثق بوده است. محمد هاشمی هم در مصاحبه‌ای گفته این مستند به امام توهین کرده است. مشاور رسانه‌ای خانواده هاشمی هم ما را به زیر سوال بردن نقش رهبری متهم کرده است، در حالی که جای سوال است که این مستند چه ربطی به امام و رهبری دارد؟

علی طادی ادامه داد: ما برای رفع همه این شبهات یاسر هاشمی را دعوت به مناظره کرده‌ایم و امیدواریم بعد از گذشت چهل سال از انقلاب، آقازادگی را کنار بگذارند و پیشنهاد ما را بپذیرند.

وی در پاسخ به اظهار نظر مخاطبانی که معتقدند بودند مستند با نگاهی سیاه نمایی به زندگی هاشمی پرداخته است، گفت: این کاری را که ما درباره سازندگی آقای هاشمی ساختیم یاسر هاشمی هنوز نساخته است. ما اگر می‌خواستیم به جنبه‌های منفی زندگی هاشمی بپردازیم به قضایای منتظری و لاهوتی، رابطه او با گروه‌های مسلحین در قبل از انقلاب، رابطه‌اش با بنی صدر، الجزایر، مک فارلین و قتل‌های زنجیره ای می‌پرداختیم! ضمن این که این را هم در نظر داشته باشیم امام گفته‌اند ملاک حال فعلی افراد است!!

البته طادی نگفت که حال فعلی رفسنجانی (بعد از  مرگ مشکوک در استخر و ماجرای رادیواکتیو) چگونه می تواند ملاک قرار بگیرد!

طادی اضافه کرد: این مستند را یکی از کسانی که اعتقاد دارد مرحوم هاشمی با قصد و غرض (!) وارد جریان انقلاب شده است، دید و به ما گفت با دیدن کار شما هاشمی برای من تطهیر شد. ما برای ساخت این مستند از هر دو طیف بد و بی‌راه می‌شنویم. خودی‌ها می‌گویند او را تطهیر کرده‌ای و آن طرفی‌ها می‌گویند سیاه نمایی کرده‌ای.

وی در خصوص وضعیت اکران این مستند گفت: تا الان در دانشگاه‌های مختلفی اکران داشته‌ایم ولی خیلی از دانشگاه‌ها اکران را لغو کرده‌اند از جمله دانشگاه زنجان. اخیرا هم بحث مجوز ساخت و اکران را پیش می‌کشند در حالی که هیچ یک از مستندهایی که تولید می‌شود مجوز ساخت و نمایش ندارند.

طادی با شوخ طبعی مدعی شد: دوست داشتیم خود ایشان (رفسنجانی) هم کار را می‌دید و نظرش را می گفت. شاید واکنش متفاوتی نسبت به این کار داشتند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *