جواد لاریجانی ۲۰ سال پیش: خاک بر سر این مجلس!

By | ۱۳۹۷-۱۰-۱۹

این روزها که بحث سخنان حجت الاسلام زایری و جمله « شرم بر این مجلس» بالا گرفته بد نیست سری بزنیم به جملات جواد لاریجانی در 20 سال پیش و جمله مشهور: خاک بر سر این مجلس!

عصر ایران- این روزها که بحث ممنوع التصویری حجت الاسلام زایری به خاطر جملۀ « شرم بر این مجلس» بالا گرفته و داغ شده بی مناسبت نیست سری بزنیم به 20 سال پیش و مجلس پنجم که محمد جواد اردشیر لاریجانی نماینده وقت مجلس شورای اسلامی گفت: خاک بر سر این مجلس!

حسب اظهار آقای جواد لاریجانی در سال 1377مجلس اجازه داده بود یک میلیارد دلار استقراض شود تا حقوق کارمندان را بتوانند بپردازند چون قیمت نفت به زیر 10 دلار سقوط کرده بود.

عین عبارات او در 20 سال قبل از این قرار بود: «می گفتند حالا که پول داریم می خوریم و حالا که خزانه به ته رسید خیلی مهم شد چون پول برای پرداخت به کارمندان نداریم.پروژه ها هیچ. سه چهار میلیون دهان باز است.

حالا از آن بدتر پیشنهاد آورده اند به مجلس که یک میلیارد دلار از خارج قرض بگیریم که حقوق کارمندان دولت را بدهیم یعنی ناصر الدین شاه و مظفر الدین شاه هم همین طور حکومت را اداره می کردند. خاک بر سر این مجلس که این مصوبه را تصویب کرد. حالا باید عزای عمومی اعلام کنیم که استقراض از خارج کنیم. استقراض نه برای پروژه های نفتی که برای پرداخت حقوق. بمیریم بهتر است تا از خارج قرض بگیریم.»

آقای زایری در سال 97 به خاطر حمایت نمایندگان مجلس از نماینده سراوان بر سر ماجرای گمرک گفته «شرم بر این مجلس» و آقای جواد لاریجانی در سال 77 به خاطر بحث استقراض در پی کاهش فاحش قیمت نفت گفته بود «خاک بر سر این مجلس».

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *