نقدی: چند هزار سال افراد بی‌سواد و جنایتکار کشور را در اختیار داشتند

By | 2019-01-20

به گزارش تسنیم، سردار محمدرضا نقدی شامگاه شنبه در ویژه برنامه روز حماسه و ایثار شهرستان لنجان اظهار داشت: رضاخان فردی بی‌سواد بود که حتی امضا کردن نیز نمی‌دانست و پس از 20 سال که بر کشور حکومت کرد نیز نمی‌توانست مطلبی را به نگارش درآورد و تنها خواندن بلد بود، و در این سال‌ها فردی بی‌سواد به عنوان رهبر کشور را اداره می‌کرد و خون مردم، جنگ و صلح کشور، دیپلماسی داخلی و خارجی و… در دستان چنین فرد بی‌کفایتی بود.

وی خاطرنشان کرد: در زمان رضاخان وقتی دشمن به کشور حمله کرد از زمانی که از مرزها وارد کشور شدند و به تهران رسیدند هیچکس حتی سنگ نیز به سمت آنها پرتاب نکردند و تمام نظامیان حاضر در پادگان‌ها با لباس شخصی پا به فرار گذاشتند و تهران را در اختیار گرفتند.

چند هزار سال افراد بی‌سواد و جنایتکار کشور را در اختیار داشتند

معاون فرهنگی و اجتماعی سپاه پاسدارن انقلاب اسلامی افزود: چند هزار سال افراد بی سواد، جنایتکار و بزدل اداره کشور را در اختیار داشتند و افراد بی گناه زیادی به دست رضاخان به خاک و خون کشیده شدند تا انگلستان در ایران به تثبیت برسد.

وی اظهار داشت: مردم ایران مردم بیابان‌گرد و بی سواد نبودند و برهمین اساس در طی این چند هزار سال بارها در برابر ظلم قیام کردند و طی یک قرن گذشته منتهی به انقلاب اسلامی چندین قیام همچون قیام مشروطیت، قیام میرزا کوچک خان جنگلی، نهضت تنباکو، نهضت نفت، نهضت 15 خرداد در تاریخ ایران صورت گرفت اما در نهایت سرکوب شده و کشتارهای فجیعی انجام گرفت و قیام‌ها و نهضت‌ها به پیروزی نرسیدند تا اینکه انقلاب اسلامی شکل گرفت و پیروزی بزرگی را برای مردم ایران به ارمغان آورد و امروز به 40 سالگی رسیده است.

سردار نقدی تصریح کرد: انقلاب‌های بسیاری در کشورهایی چون ویتنام، مصر، تونس، الجزایر و غیره شکل گرفت اما عمر کوتاهی داشتند اما انقلاب اسلامی با حمایت و ایستادگی مردم بدون کوچکترین تغییر در اصول، ارزش‌ها و آرمان‌های اساسی چون استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی، مردم سالاری دینی و… به 40 سالگی خود رسید.

وی گفت: امروز ملت ایران مستقل‌ترین کشور دنیا به شمار می‌آیند و این مردم هستند که با حضور در انتخابات مختلف برای آینده کشور تصمیم گیری می‌کنند. آزادی حاکم بر ایران اسلامی نیز مثال زدنی است چراکه پیر و جوان، مجامع مختلف به راحتی انتقادات و پیشنهادات خود را به گوش مسئولان می‌رسانند.

معاون فرهنگی و اجتماعی سپاه پاسدارن انقلاب اسلامی بیان کرد: مردم سالاری در ایران اسلامی مثال زدنی است و نمونه بارز آن برگزرای انتخابات واقعی است و مثل کشورهای غربی نبوده که دو طایفه حزبی تشکیل شده، سرمایه داران در کنار یکدیگر جمع شده برخی در حزب دموکرات و برخی در حزب جمهوری‌خواه و انتخابات برگزار می‌کنند و مردم باید از بین این دو حزب فردی را انتخاب کنند.

وی افزود: امروز هیچ بن‌بستی در کشور وجود ندارد اما برخی به دنبال القاء این توهم هستند و این در حالیست که بن بست به معنای آن است که ملتی از همه ظرفیت خود استفاده کرده و هیچ راه دیگری پیش روی خود ندارد حال آن که در ایران چنین مسئله‌ای وجود ندارد و چنانچه مشکلات اقتصادی وجود دارد به دلیل آن است که آن‌گونه که باید در عرصه اقتصادی ورود پیدا نکرده‌ایم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *