پاسخ کارگران هفت تپه به مستند امنیتی «طراحی سوخته»: با هر کسی صحبت می‌کنی به سازنده این فیلم که با تف و زورکی به هم چسبانده شده فحش می‌دهد

By | 2019-01-20

پاسخ کارگران هفت تپه به مستند امنیتی «طراحی سوخته»؛ بر صورت شکنجه شده‌ی شما بوسه می زنیم/ با هر کسی صحبت می‌کنی به سازنده این فیلم که با تف و زورکی به هم چسبانده شده فحش می‌دهد/ مردم دیگر بیدار شده‌اند

جمعی از کارگران هفت تپه با انتشار متنی با عنوان «محبت ما را به شکنجه‌شدگان بیشتر کردید»، که در کانال مستقل کارگران هفت تپه منتشر شده، به مستندسازان اطلاعاتی چنین پاسخ داده‌اند:

صداوسیما یک مستند شتر گاو پلنگ به نام «طراحی سوخته» پخش کرد که تصویر «اسماعیل بخشی»، خانم «قلیان» و همکار بازنشسته به نام «نجاتی» هم در آن وجود داشت. واقعا ناراحت کننده است که چند کارگر را دستگیر می‌کنند و زیر فشار و شکنجه از آنها حرف‌هایی بیرون می‌کشند و بعد منتشر می‌کنند.

ما به این عزیزان شکنجه شده می‌گوییم شرمنده شما هستیم. شرمنده شدیم که به خاطر ما آزار و اذیت شدید. ما به این عزیزان می‌گوییم حالا صد برابر به شما احترام و اعتماد داریم. چهره خسته شما نشان‌دهنده این بود که چقدر تحت فشار بوده‌اید. فرض کنیم تلاش کنند شما را به آن حزب و آن جریان و آمریکا و روسیه و قم و مشهد و تهران و شمال و شرق و غرب بچسبانند! با خواسته پنج هزار کارگر هفت تپه چه می‌کنند؟

ای مستندسازان در نیروی امنیتی! یعنی این‌همه کارگر هفت تپه که می‌گوید باید خصوصی‌سازی لغو شود از ترامپ دستور می‌گیرد؟ از احزاب کمونیستی دستور می‌گیرد؟ از احزاب برانداز دستور می‌گیرد؟ شما تصور کردید الان فیلم پخش کنید، چهار نفر اسیر که شکنجه شده‌اند را پیش ما خراب می‌کنید؟ سوال ما این است: ما که خودمان همان حرف‌های آنها را می‌زنیم را هم می‌خواهید پیش خودمان خراب کنید؟ بیایید از همه ما فیلم بگیرید و برای همه دنیا پخش کنید. همه مردم ایران می‌دانند شرایط اقتصادی به چه وضعی است. کارگر گرسنه، نماینده کارگر مثل بخشی را می‌گیرید فیلم‌برداری می‌کنید؟ بکنید. اتفاقا جالب شد. خیلی جالب شد. معلوم شد چقدر از کارگر ترس دارید. از ما هم فیلم می‌گیرید؟ بگیرید. با اکثریت جامعه که زیر خط فقر هستند چه می‌کنید؟ می‌خواهید از ۶۰ میلیون نفر فیلم اعتراف بگیرید؟ برای چه کسی پخش می‌کنید؟ از خودمان فیلم می‌گیرید برای خودمان پخش می‌کنید؟

واقعا این کار باعث شد بفهمیم که عجب سیستم امنیتی در مملکت هست. دقیقا طرفدار دزد و کلاهبردارید.

راستی یک سوال: این همه دم و دستگاه و نفر و حقوق بگیر امنیتی و صداوسیمایی دارید، چرا یک نقشه تمیزتر نکشیدید؟ آن برگه‌ای که با فلش و تیر و کمان و خط و رسم همه را به هم وصل کرده بودید خیلی مسخره بود. سعی کنید کمی حرفه‌ای‌تر باشید. بعد خودتان خنده‌تان نگرفت؟ کارگر هفت تپه با کارگر شهر دیگر عکس گرفته این هم شد مایه تهمت و سناریوسازی؟ به شمال و تهران و خانه دوستان رفتن جرم است؟

در این فیلم اعتراف‌سازی فقط یک چیزش کمی درست بود و آن‌هم این‌که بیخود کردید هفت تپه را به بخش خصوصی دادید. البته در این هم دروغ گفتید و گفتید به صورت نادرست به خصوصی داده شده است. نه خیر. کلا بی‌جا فرمودید خصوصی‌سازی کردید. اگر تمام فیلم بردارهای دنیا هم جمع شوند تا هفت تپه به بخش دولتی برگردانده نشود باز هم کار شما راه نمی‌افتد. از بخشی و خانم قلیان و آقای نجاتی فیلم درست کردید از همه ما هم می‌خواهید فیلم درست کنید. ضمنا کمی به کار خودتان فکر کنید. کلا پنج دانشجو و چهار تا پنج نفر کارگر داشتند براندازی می‌کردند؟ یعنی نظام با ده نفر براندازی می‌شود؟ خسته نباشید! پس مشکل اساسی است.

ما به صورت خسته این دوستان شکنجه شده بوسه می‌زنیم. شرمنده شما هستیم. بیشتر از قبل برای ما عزیز شدید. با هر کسی صحبت می‌کنی دارد به سازنده این فیلم که با تف و مف و زورکی به هم چسبانده شده، فحش می‌دهد. مردم دیگر بیدار شده‌اند. الان دست هر کسی موبایل هست و اینترنت. اسماعیل بخشی و خانم قلیان و آقای نجاتی که در فیلم‌ها بودند و همین‌طور خانواده این عزیزان، ما با شما همدل هستیم و در کنارتان هستیم. سلامت باشید. باعث افتخارید. اسم شما در تاریخ و در صفحه شرافت نوشته شده. آفرین به شجاعت و همت و انسانیت و غیرت و شرف شما.

کارگران هفت تپه
يکشنبه ٣۰ دی ۱٣۹۷
۲۰ ژانويه ۲۰۱۹

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *