سرقت سریالی پایه‌های گاردریل در جاده چالوس!

By | 2019-01-27

دزدان ناشناس، شبانه پایه‌های گاردریل کنار جاده روستایی مرزن‌آباد چالوس را سرقت کردند.

به‌گزارش تابناک ؛ روزنامه «ایران» نوشت: شامگاه چهارشنبه ۳ بهمن، گزارش سرقت پایه‌های گاردریل حاشیه جاده روستای گرمابک بخش مرزن آباد چالوس به پاسگاه منطقه اعلام شد. شواهد نشان می‌داد سارقان با اطلاع از اینکه گاردریل‌ها دولتی بوده و امکان فروش آن‌ها وجود ندارد با دستگاه هوابرش فقط پایه‌ها را بریده و با خود برده بودند.

امیرحسن آبی، رئیس شورای روستای گرمابک در این‌باره گفت: وجود پرتگاهی ۵۰۰ متری و خطرناک در کنار جاده روستا باعث شد که حوادث جاده‌ای زیادی در این منطقه رخ دهد حتی سال گذشته نیز یک نفر بر اثر سقوط به این دره جان باخت. پس از این واقعه تصمیم گرفتیم با نصب گاردریل چاره‌ای بیندیشیم، اما راهداری اعلام کرد فقط می‌تواند گاردریل‌های گالوانیزه و چند نصاب در اختیارمان بگذارد و بقیه هزینه‌ها که شامل خرید پایه گاردریل، پیچ و مهره و حمل و نقل و کارگر می‌شود، برعهده ساکنان است. ما هم با کمک ۲۱ خانوار روستا این هزینه را تأمین کردیم و با هر سختی که بود این گاردریل‌ها نصب شد. اما چهارشنبه شب متوجه شدیم که پایه‌ها بریده و سرقت شده است. وقتی گزارش این سرقت را به پاسگاه منطقه که فقط حدود ۵ کیلومتر با روستا فاصله دارد اعلام کردیم به ما گفتند خودتان موضوع را صورتجلسه کنید. از آن‌ها خواستیم مأمور بفرستند تا منطقه را تحت نظارت قرار دهند، اما گفتند خودتان نگهبانی بدهید یا دوربین در محل نصب کنید تا دزد را در صحنه غافلگیر کنید.

وی ادامه داد: پیش از این نیز پایه دکل‌های فشار قوی روستا را به سرقت بردند، اما آن دفعه نیز گفتند خودتان دوربین بگذارید و دزد را شناسایی کنید. خانواده‌های این روستا دامدار و کشاورز هستند، مگر چقدر درآمد دارند که بتوانند هر روز برای این کار هزینه کنند؟ سارقان هر که هستند شرایط روستا و منطقه را بخوبی می‌دانند و، چون اطمینان دارند پلیس حضور ندارد براحتی دست به سرقت می‌زنند. پلیس حداقل کاری که برای مردم روستا می‌تواند انجام دهد این است که امنیتشان را تأمین کند.

در همین رابطه خبرنگار ما برای پیگیری این پرونده با پلیس مرزن آباد تماس گرفت. یک مقام انتظامی که نخواست نامش فاش شود با بیان اینکه پلیس در حال بررسی این پرونده سرقت است، گفت: مأموران انتظامی با انجام اقدام‌های پلیسی لازم، شناسایی و دستگیری سارقان را در دستور کار دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.