محمد دهقان:اجرای الزامات FATF عامل رسیدن دلار به ۱۹ هزار تومان بود

By | 2019-02-21

یک نماینده مجلس با بیان اینکه کدام آدم عاقلی در حالی که کشور مشکلات ارزی دارد واردات دلار را ممنوع می کند؟ گفت: علت اینکه دلار به 19 هزار تومان رسید اجرای الزامات FATF است

به گزارش مشرق، محمد دهقان نائب رئیس فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس اخیراً در جمع دانشجویان به نکات بسیار مهمی در خصوص لوایح FATF عنوان کرد و ضمن اشاره به خطرات پیوستن به این لوایح گفت که اثر CFT و پالرمو مربوط به آینده است و دولت‌هایی که در آینده روی کار می‌آیند باید به تعهدات این کنوانسیون‌ها متعهد باشند.

وی همچنین ضمن اشاره به بدعهدی غرب و اروپا در برجام هم گفت: قرار بود هم سانتریفیوژ بچرخد هم صنعت هسته ای ما با مشکل مواجه شد هم چرخ زندگی مردم.

دهقان در بخش دیگری هم تاکید کرد: غرب و آمریکا خواست تا اطلاعات مالی کشورمان را به آنها بدهیم و از خرداد ۹۵ تمام اطلاعات مالی ما را در اخیتار آنها ( FATF) گذاشته اند. جایی که نقش اصلی تحریم ها علیه ایران را هم به عهده دارد.

وی گفت: آنها از سال ۹۵ یک واحد اطلاعات مالی تشکیل دادند و برخی هم مو به مو اطلاعات مالی را طبق خواسته های FATF تحویل آنها دادند، علت اینکه دلار به ۱۹ هزار تومان رسید اجرای الزامات FATF است. دولت می خواست تمام اطلاعات را به اروپایی ها بدهد و کار غیر رسمی نکند برای همین وارادات دلار را ممنوع کرد. ولی کدام آدم عاقلی در حالی که کشور مشکلات ارزی دارد واردات دلار را ممنوع می کند؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *