تاجزاده: وارد شدن ولایت فقیه به قانون اساسی نباید اتفاق می افتاد

By | 2019-02-22
به گزارش کمیته اطلاع رسانی حزب توسعه ملی ایران اسلامی، سیدمصطفی تاجزاده در نشست «آیا انقلاب اسلامی اجتناب ناپذیر بود؟» در پاسخ به این پرسش که نقش نیروهای اپوزیسیون را در عدم تثبیت گفتمان نوفل لوشاتو چه بود؟، گفت: ما بعد از انقلاب نباید اجازه می دادیم قدرت توسط عزیزترین افراد ما قبضه شود. البته همه نیروها پس از انقلاب، تمامیت خواه بودند و حتی مهندس بازرگان که آزاداندیش ترین فرد بود می گفت هر چه من می گویم باید همان بشود. زمانی مطرح شده بود که عده‌ای شعار دهند بازرگان سازشکار است و امام که این شعار را شنیده بود گفته بود ایشان اصلاً سازشکار نیستند اگر بودند که با من سازش می کردند. اما به هرحال ما نباید اجازه می دادیم بازرگان حذف شود و البته خود او هم نباید استعفا می داد.
وی تصریح کرد: بنابراین وارد شدن ولایت فقیه به قانون اساسی نباید اتفاق می افتاد، بلکه نهاد روحانیت و مرجعیت باید با جایگاه مردمی خود مردم را هدایت می کرد.
تاجزاده تصریح کرد: هر گروهی که حضور در انتخابات را برنتایید از دید مردم هم کنار رفت. الان جبهه ملی بیشتر در میان مردم جایگاه دارد یا نهضت آزادی؟ قطعا نهضت آزادی. چرا که از یک جایی به بعد به سمت حضور در انتخابات رفت ولو اینکه نامزدی هم نداشته باشد. مهندس بازرگان هم باید در انتخابات اولین دوره ریاست جمهوری شرکت می کرد که البته شاید نفر دوم می شد و بنی صدر رییس جمهور می شد اما به پشتوانه نفر دوم بودن می توانست خیلی کارها در کشور انجام دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *