افزایش آمار در سال جاری؛ مرگ بیش از ۱۴ هزار نفر در حوادث رانندگی ۱۰ ماهه اخیر

By | 2019-02-25

 طبق اعلام پزشکی قانونی کشور ۱۴ هزار و ۶۸۵ نفر طی حوادث رانندگی ۱۰ ماه امسال جان خود را از دست داده‌اند که این آمار نسبت به سال گذشته ۸ دهم درصد افزایش داشته است. بیشتر آمار تلفات تصادفات مربوط به حوادث جاده ای برون شهری بوده و در میان استان‌ها نیز استان فارس بالاترین آمار تلفات و استان ایلام کمترین آمار تلفات را داشته‌اند. همچنین بر اساس این آمار در این ۱۰ ماه ۳۱۵ هزار ۹۲ شهروند بر اثر حوادث رانندگی مصدوم شده اند که این آمار نسبت به مدت زمان مشابه در سال گذشته نزدیک به ۱۰ درصد رشد داشته است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، از مجموع ۱۴ هزار و ۶۸۵ نفری که در تصادفات ۱۰ ماهه امسال جان خود را از دست داده‌اند، ۱۱ هزار و ۵۱۲ نفر مرد و ۳ هزار و ۱۷۳ نفر زن بودند.

جاده‌های برون شهری با ۹ هزار و ۴۰۷ کشته، جاده‌های درون شهری با ۳ هزار و ۵۷۹ و جاده‌های روستایی با ۹۷۸ نفر، به ترتیب، نقاطی بوده‌اند که بیشترین تلفات در آن‌ها رخ داده است. ۱۶۵ نفر از تلفات حوادث رانندگی در جاده‌های اختصاصی و ۵۵۶ مورد نیز در دسته بندی سایر، قرار گرفته است.

استان فارس با یک هزار و ۱۷۹ کشته در تصادفات ۱۰ ماهه امسال، بالاترین میزان تلفات را ثبت کرده است. پس از فارس، استان تهران با یکهزار و ۱۰۰ و خراسان رضوی با ۹۷۲ کشته قرار دارند.

استان ایلام با ۱۲۵ کشته در ۱۰ ماهه امسال، کمترین میزان تلفات را ثبت کرده است و کهگیلویه و بویراحمد با ۱۶۴ و اردبیل با ۱۹۱ کشته در همین بازه، استان‌هایی هستند که کمترین آمار تلفات حوادث رانندگی را داشته‌اند.

در ۱۰ ماهه امسال، ۳۱۵ هزار ۹۲ مصدوم حادثه رانندگی به مراکز پزشکی قانونی مراجعه کردند که این آمار نسبت به مدت زمان مشابه سال گذشته، (۲۸۷ هزار و ۸۶ مورد)، نه و هشت دهم درصد افزایش دارد.

در دی ماه امسال، یکهزار و ۱۶۰ نفر در تصادفات رانندگی جان خود را از دست دادند که این آمار نسبت به مدت زمان مشابه سال گذشته (یک هزار و ۱۲۵ نفر) ۳.۱ درصد رشد را نشان می‌دهد. از مجموع یکهزار و ۱۶۰ کشته تصادفات دی ماه، ۹۳۶ مرد و ۲۲۴ زن بودند.

آمار مراجعین مصدومیت ناشی از حوادث رانندگی در دی ماه امسال، ۲۸ هزار و ۵۱۴ مورد بود که این آمار نسبت به مدت زمان مشابه سال گذشته (۲۳ هزار و ۷۹۲ مورد) نوزده و هشت دهم درصد رشد داشت است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *