سپیده قلیان به زندان سپیدار اهواز منتقل شد

By | 2019-03-05

«سپیده قلیان»، فعال مدنی در بازداشت، طی تماسی تلفنی به خانواده‌اش گفته‌است که به زندان سپیدار اهواز منتقل شده‌است.

به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی، امروز دوشنبه ۱۳ اسفندماه ۹۷ و در پی خبر انتقال سپیده قلیان به زندان سپیدار اهواز، خانواده و نزدیکان این فعال کارگری در مقابل دادسرای شهرستان شوش دست به تجمع زدند.

بر اساس گزارشات دریافتی، «سپیده قلیان» در حال حاضر در زندان سپیدار اهواز در کنار زندانیانی با جرائم غیر امنیتی مانند قاچاقچیان مواد مخدر، قاتلان، سارقان مسلح و غیر مسلح و معاونان در قتل نگهداری می‌شود.

بر اساس این گزارش، بهداری بند زنان زندان سپیدار اهواز در بسیاری از روزهای هفته فاقد پزشک و حتی پرستار است. شپش و حشرات موذی موجب آزار زندانیان شده و درگیری، خودزنی، خودکشی و رفتارهای پر خطر جنسی در میان زنان این زندان شایع است.

خانواده‌ و نزدیکان این فعال کارگری برای اطلاع از آخرین وضعیت وی و همینطور درخواست آزادی‌اش روز جاری دوشنبه ۱۳ اسفندماه ۹۷ مقابل دادسرای شهرستان شوش دست به تجمع اعتراضی زدند.

خانواده این فعال کارگری و شهروند خبرنگاری که سی‌ام دی‌ماه، برای بار دوم بازداشت شده‌بود، اطلاع درستی از وضعیت او ندارند.

روز یک‌شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۷، سپیده قلیان از فعالان مدنی ساکن اهواز که پیش‌تر نیز از سوی مأموران امنیتی در جریان اعتراضات کارگران هفت تپه بازداشت شده بود، به همراه برادرش مهدی، در منزل پدری خود بازداشت شده و در پرونده‌ای جدید به «تبلیغ علیه نظام» متهم شده‌است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.