نامه انتقادی زیباکلام به حسن روحانی:  این ادبیات و تقاضای محاکمه آمریکا تتمه محبوبیت(!) شما را که اصلاح‌طلبان با خون دل درانتخابات ۹۶ فراهم کردند به باد خواهد داد

By | 2019-03-23

جناب آقای دکتر حسن_روحانی
ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران شیدالله ارکانه
با سلام و تحیات
پیشنهاد برپایی دادگاهی به منظور محاکمه_آمریکا بواسطه آنچه که جنابعالی «جنایات آن کشورعلیه مردم ایران ظرف چهل سال گذشته» خوانده‌اید پیشنهاد بسیارخوبی است، مشروط براین که پرسش‌های دیگری هم در رابطه با ایران و آمریکا دراین دادگاه مطرح شوند. نخست آن که چه شد شعارها وخواسته‌های انقلاب همچون آزادی بیان، نبود زندانی سیاسی، لغو شکنجه و سانسور، انتخابات آزاد، حاکمیت قانون، تأمین حقوق اقلیت‌ها، رفع تبعیض علیه زنان و… جای خود را به شعارهای انقلابی همچون مبارزه با استکبار، نابودی اسرائیل، محو نظام سلطه، مرگ برآمریکا، مرگ برانگلیس، دشمنی با فرهنگ و تمدن غرب، صدور انقلاب و… دادند؟ منافع این سیاست برای مسئولین به کنار، آمریکاستیزی کدام نفع را در جهت پیشرفت و ترقی کشور داشته، و چه اعتبار بین‌المللی را برای ایران رقم زده‌است؟

آیا اصرار بر آمریکاستیزی بجز تباه‌ساختن و ریشه‌کن کردن منافع ملی کشور ظرف چهل سال گذشته، توانسته کوچک‌ترین گامی درجهت منافع ملی ایران بردارد؟ آیا این فقط آمریکا بوده که از فردای انقلاب، به زعم شما بواسطه ازدست دادن منافعش در ایران، بنای دشمنی با ما را می‌گذارد و ما به منظور روشن نگهداشتن مشعل پرافتخار دشمنی با آمریکا دست به هیچ اقدامی علیه آمریکا ومتحدین آن در منطقه نزده‌ایم؟ مهم‌‌ترازهمه این پرسش‌ها، اساسا چند درصد ازمردم ایران از سیاست دشمنی با آمریکا طرفداری می‌نمایند؟

پیشتر هم در سفر به رشت مطالب مشابهی در راستای دشمنی با آمریکا و اینکه تا خوی استکباری آن تغییر نکند مبارزه ادامه خواهد یافت، فرموده بودید. اگرچه آن‌چه که میخواهم بگویم تلخ است اما چون یقین دارم نه جناب دکترنوبخت، نه حضرت محمود واعظی و حسام‌الدین آشنا و نه هیچ یک از محارم دیگر به استحضارتان نمی‌رسانند تا مبادا ذات اقدس اشرف مکدرشوند، لذا دعاگو به شرف عرض می‌رسانم. من نمی‌دانم مخاطب حضرتعالی در اتخاذ مواضع تند و انقلابی علیه آمریکا چه کسانی هستند. اگرتصور می‌فرمایید تندروها ذره‌ای از این سخنان شما را باور کرده باشند، سخت دراشتباه هستید. آن‌ها نیک می‌دانند که شما سرسوزنی به آن‌چه علیه آمریکا می‌گویید باورندارید. این ادبیات و تقاضای محاکمه آمریکا تتمه محبوبیت شما را که اصلاح‌طلبان با خون دل درانتخابات96 فراهم کردند به باد خواهد داد و بر سرعت ریزش اعتبار اجتماعی اصلاح‌طلبان خواهد افزود.

سال نو بر شما و عزیزانتان تهنیت باد.
سوم فروردین۱۳۹۸

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.