سیل؛ سوپر “دروغ سیزده” بی‌ شرمانه ظریف ,تحریم‌های آمریکا مانع کمک‌رسانی به سیل‌زدگان شده است!

By | 2019-04-02

وزیر خارجه جمهوری اسلامی گفته: به دلیل تحریمهای آمریکا کمک‌رسانی به مردم سیل‌زده مختل شده است. سخنگوی این وزارتخانه نیز گفته: به نظر می‌رسد آمریکا در صدد ممانعت از ارسال کمک‌های انسان‌دوستانه به مردم سیل زده است….

سایت ایران کارگر: در شرایطی که اهمال و بی‌تفاوتی سران حکومت در پیشگیری و مقابله با سیل، عید نوروز و روزهای شیرین تعطیلات آن را بر کام مردم ایران تلخ کرده، محمدجواد ظریف مدعی است که تحریم‌های آمریکا مانع امدادرسانی به سیل‌زدگان شده است.

جدای از روال ثابت و معمول دستگاه تبلیغاتی جمهوری اسلامی که همیشه ریشه مشکلاتی که خود عامل آن بوده است را به دیگران نسبت می‌دهد، این ادعای ظریف در روز سیزده‌ فروردین بیشتر به دروغ سیزده شبیه است.

مردم ایران حق دارند از خود بپرسند چگونه است که سران حکومت در دردناک‌ترین وضعیت‌ که مردم بی‌پناه کشور دچار حادثه‌ شده اند، یک لحظه از امدادرسانی‌ به نیروهای مورد حمایت‌‌شان در عراق، یمن‌‌، سوریه و لبنان و همچنین فاطمیون افغانستان غافل نبوده‌اند. اما همواره نوبت که به درون خانه می‌رسد، فتیله چراغشان را دشمنان نظام دزدیده و یا در نفت آن، آب ریخته‌اند.

شاهد این مدعا عملکرد دولتمردان در فاجعه زلزله کرمانشاه و سرپل ذهاب است که در سخت‌ترین ایام، ستون‌های اغذیه، پوشاک و لجستیک به مقصد سوریه از جاده‌های کرمانشاه و قصرشیرین از کنار زلزله‌زدگان عبور می‌کردند؛ درحالیکه مردم کنار همان جاده، چشم انتظار ابتدایی‌ترین کمک‌ها بودند.

مردم ایران در این روزها باز شاهد تکرار آن سناریو از سوی مقامات جمهوری اسلامی هستند. ظریف به مشکل هلال احمر در خرید هلی‌کوپترهای امدادی اشاره کرده که به گفته او، در فهرست ممنوعه تحریم‌های آمریکا قرار دارند. او این واقعیت را مسکوت گذاشته است که یک کشور حادثه‌‌خیز مثل ایران مگر برای خرید الزامات امدادرسانی از جمله هلی‌کوپتر باید در همان روز واقعه اقدام کند.

همچنین مگر بکارگیری ۱۰ درصد همین امکانات و هلی‌کوپترهای موجود برای کمک به مردم سیل‌زده کفایت نمی‌کرد. اما اکنون، همانطور که محمدرضا عارف، رئیس یکی از فراکسیون‌های مجلس از «کاهش اعتماد مردم به حاکمیت» نگران است، رویکرد مردم ایران برخلاف ۴۰ سال پیش، نسبت به تمامیت حاکمیت دگرگون گشته و به این حرف‌های ظریف جز در چارچوب این اصطلاح پایان ایام عید که دروغ سیزده است، نمی‌نگرند.

فیلم زیر: سیل زدگان: مسئولین فقط برای گرفتن عکس و فیلم اینجا می‌آیند. هیچ کاری هم از دستشان ساخته نیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.