نیمی از ازدواج‌ها در ۵ سال اول منجر به طلاق می‌شود/ چرا رویای ازدواج زود از بین می‌رود

By | ۱۳۹۸-۰۲-۰۲

اگر در دوران مجردی پاسخ درستی به این سوال که «چرا می خواهم ازدواج کنم؟» ندهیم در زندگی مشترک با مشکل روبرو خواهیم شد و زندگیمان از هم می‌پاشد.

عصر ایران؛ مهسا جزینی ــ‌ 14 درصد ازدواج ها در سال اول زندگی منجر به طلاق می‌شود. حدود ۱۱ درصد از طلاق‌ها نیز با طول مدت یک تا دو سال از آغاز زندگی مشترک رخ داده‌اند. ۴۷ درصد از طلاق‌های ثبت شده نیز در پنج سال اول زندگی به وقوع پیوسته‌اند، یعنی نزدیک به نیمی از طلاق‌های ثبت شده مربوط به پنج سال نخست زندگی مشترک هستند.

در کودکی هنگام خاله بازی یکی زن می شد و هر کدام از طرفین آن کسی را می ساخت که می خواست؛ بدون غر، بدون گله و بدون مقاومت؛ یکی زندگی به تمام معنا رویایی. جالب است این آرامش رویایی که در خاله بازی کودکی به دنبالش هستیم هیچ شباهتی به زندگی پدران و مادرانمان هم ندارد پس این رویا از کجا می آید!

کارشناسان می گویند این تصورات خیالی از زندگی ایده آل اگر در سال های بعدی به تدریج به سمت واقعیت سوق پیدا نکند نتیجه اش را در طلاقهای زودهنگام نشان می دهد

اگر در دوران مجردی پاسخ درستی به این سوال که «چرا می خواهم ازدواج کنم؟» ندهیم در زندگی مشترک با مشکل روبرو خواهیم شد و زندگیمان از هم خواهد پاشید.

داشتن انگیزه اهمیت فراوانی دارد .انگیزه، موتور محرک رفتار است و اگر انگیزه یک رفتار، غلط باشد، فرجام خوبی نخواهدداشت .

اگر فرد مجردی به علت رفع نیاز جنسی، جبران ناکامی های عاطفی گذشته، خسته شدن از مجرد بودن، تسلیم شدن به فشارهای محیطی یا فرار از شرایط  فعلی، ازدواج کند ممکن است دچار طلاق در سال اول زندگی شود.

حالا به این ها اضافه کنید نداشتن مهارت های زندگی را. گفت و گو، گوش کردن، همدلی، صبر، گذشت، تاب آوری، مسئولیت پذیری و تعهد و مدیریت هیجان ها به خصوص خشم. اگر شما فاقد انگیزه کافی برای یک انتخاب مناسب و همچنین فاقد این مهارت ها هستید لطفا ازدواج نکنید.