محمدعلی زحمتکش,فعال صنفی معلمان بازداشت و جهت تحمل حبس راهی زندان شد

By | ۱۳۹۸-۰۲-۱۸

 محمدعلی زحمتکش، فعال صنفی معلمان، روز جاری در پی مراجعه به اجرای احکام دادگاه انقلاب شیراز، بازداشت و جهت تحمل حبس راهی زندان عادل آباد این شهر شد. وی پیشتر توسط شعبه یک دادگاه انقلاب شیراز به دو سال حبس تعزیری و یک سال تبعید به شهرستان ارسنجان محکوم شده بود.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز سه‌شنبه ۱۷ اردیبهشت‌ماه ۹۸، محمدعلی زحمتکش، فعال صنفی معلمان، بازداشت و جهت تحمل دوران محکومیت خود راهی زندان عادل آباد شیراز شد.

بازداشت و انتقال وی روز جاری در پی حضور در دایره اجرای احکام دادگاه انقلاب شهر شیراز صورت گرفت.

بازداشت آقای زحمتکش جهت اجرای حکم حبسی است که در تاریخ ۸ بهمن‌ماه ۹۷، توسط شعبه یک دادگاه انقلاب این شیراز به ریاست قاضی ساداتی علیه وی صادر شده بود.

بر اساس این حکم محمدعلی زحمتکش به دو سال حبس تعزیری و یک سال تبعید به شهرستان ارسنجان محکوم شده بود. اتهامات عنوان شده علیه وی “تبلیغ علیه نظام” و “توهین به بنیانگذار جمهوری اسلامی” بود و حضور در تجمعات معلمان شیراز و تهران نیز دیگر موضوعی بوده که جلسه دادگاه به آن پرداخته شد.

بر اساس دادنامه صادره توسط این دادگاه محمدعلی زحمتکش باید در دوران تبعید پس از حبس به صورت روزانه خود را به ضابط قضایی این پرونده که اطلاعات سپاه ارسنجان است معرفی کند.

لازم به ذکر است این فعال صنفی پیشتر پس از تحصن سراسری معلمان در روزهای ۲۲ و  ۲۳ آبان ماه سال ۹۷، توسط نیروهای امنیتی بازداشت و در تاریخ ۱۰ آذرماه، با تودیع قرار وثیقه و تا پایان مراحل دادرسی آزاد شده بود.

در جریان تحصن سراسری معلمان در آن تاریخ، دستکم ۱۴ معلم در استان‌های خراسان شمالی، فارس، مرکزی، کردستان، خوزستان و کردستان توسط نیروهای امنیتی بازداشت و مدتی بعد با تودیع قرار وثیقه آزاد شده بودند.