بدهی ۳۷ میلیون یورویی یک لباس شخصی

By | ۱۳۹۸-۰۳-۲۱

استان‌وایر- «عدالت‌خواهان» استان گلستان از بدهی ۳۷ میلیون یورویی حسن میرکاظمی به بانک صادرات این استان خبر داده است.

سایت این گروه «عدالت‌خواه» از حجت‌اله صیدی مدیرعامل بانک صادرات استان گلستان خواسته که «بطور شفاف» در این خصوص «به مردم پاسخ دهد.»

این سایت پرسیده که «چرا تا امروز به‌طور انقلابی نسبت به مطالبه کلان بانک از حسن میرکاظمی بزرگترین بدهکار بانکی» اقدام نشده است.

سایت «عدالت‌خواهان» نوشته که «حسن میرکاظمی یار غار بابک زنجانی از طریق رابط و  به بهانه واردات کالا حدود ۳۷ میلیون یورو از بانک مرکزی صادرات استان گلستان وام ارزی دریافت» کرده است.

آن‌طور که «عدالت‌خواهان» استان گلستان اعلام کرده‌اند در پرداخت این وام «مقررات بانکی به هیچ وجه رعایت نشده و ارز کلانی بطور غیر قانونی از کشور خارج شده است.»

به نوشته این سایت «در قبال ال‌سی‌های باز شده هیچ‌گونه کالایی وارد کشور نشده واساسا معلوم نیست  چه بلایی بر سر سرمایه بیت‌المال آمده است.»

حسن میرکاظمی مشهور به حسن رعیت از نیروهای موسوم به لباس شخصی، مدیرعامل کارخانه دنیای فلز، پارسیان فلز البرز و لوح فشرده پارس است.

تصاویر زیادی از میرکاظمی در روزهای اولیه بعد از انتخابات ریاست جمهوری سال ۸۸ در رسانه ها منتشر شد که در آن‌ها میرکاظمی مسلح به سلاح کمری به راهبری نیروی موتورسوار برخورد کننده با معترضان می پرداخت.