چهار دیپلمات رژیم ایران در زندان اسرائیل

By | 2019-07-08

به گزارش خبرگزاری “ایسنا”، حسين اميرعبداللهيان، دستيار ويژه رئيس مجلس ایران در امور بين‌الملل اعلام کرد که بر اساس مستندات موجود، چهار ديپلمات ربوده‌شده اين کشور در تابستان سال 1361( 5 جولای 1982) در زندان اسرائیل به سر می برند و هيچ سندی دال بر کشته شدن آنها وجود ندارد.

وی افزود: تلاش‌های سازمان ملل و صليب سرخ جهاني براي تعيين سرنوشت این دیپلمات ها به اسامی سیدمحسن موسوی، احمد متوسلیان، کاظم اخوان و تقی رستگارمقدم بايد با جديت از سر گرفته شود.

پیش از این علاءالدین بروجردی، رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ایران درباره زنده بودن چهار دیپلمات ایرانی در زندان های اسرائیل گفته بود مساله دیپلمات های ربوده شده، پرونده همیشه مفتوح ایران بوده و تاکنون از طریق سفارت کشور در لبنان، از همه روش ها برای دریافت اطلاعات جدید از سرنوشت این دیپلمات ها استفاده شده است.

گفتنی است بر اساس آنچه ایران می گوید چهار دیپلمات این کشور در تاریخ 5 جولای 1982، هنگامی که راهی سفارت ایران در بیروت بودند، در یک پست بازرسی توسط گروه فالانژ (گروه شبه نظامی مسیحی لبنانی) ربوده شدند، پس از آن گمانه زنی های بسیاری درباره سرنوشت این چهار دیپلمات مطرح شد، از کشته شدن آن ها در همان پست بازرسی تا انتقال این افراد به فلسطین، اما هیچ کدام از این گمانه زنی ها تأیید یا تکذیب نشد.