احمد توکلی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام: مدیرانی‌ که به نمایندگان‌ باج می‌دهند تا بمانند!

By | ۱۳۹۸-۰۵-۰۵
نمایندگان مجلس لیستی برای استخدام به خودروسازان می‌دهند
گروه اقتصادی: یک عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در پاسخ به این سوال که آیا مشکل صنعت خودرو با روی کارآمدن مدیران کارآمد حل خواهد شد یا نه، گفت: صنعت خودرو کشور ایراد ساختاری دارد چرا که برخی خودروسازی را محل روزی خود می دانند.

احمد توکلی، با بیان اینکه برخی از نمایندگان درخواست های استخدامی در صنعت خودرو دارند، گفت: این افراد برای باقی ماندن در قدرت تابع خواست نمایندگان می شوند. توکلی با اشاره به اینکه افرادی که ایران‌خودرو و سایپا اداره می‌کنند افراد تازه به دوران رسیده نیستند، گفت: روش این افراد این است که باج می دهند تا بمانند. وی افزود: این افراد باج را به نمایندگان مجلس فرصت طلب، رانت‌خوار و زیاده خواهد می دهند

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام خاطر نشان کرد: گاهی برخی از نمایندگان یک لیستی از افراد برای استخدام در شرکت های خودروسازی می دهند و این افراد اطاعت می‌کنند. وی با بیان اینکه به این شرایط”تجارت نفوذ” گفته می شود، تصریح کرد: راه حل از بین بردن این وضعیت، مبارزه با فساد در توزیع قدرت و توزیع ثروت است. به گزارش خط بازار، برخی از شاخص های مالی در دوران قبل و بعد تحریم ها نشان می دهد که ناکارآمدی و سوء مدیریت در شرکت های خودروسازی یکی از چالش های اساسی است که باید برای آن چاره ای اندیشید. گفتنی است از زمان آغاز دولت دکتر روحانی علی رغم تغییر مکرر مدیرعامل سایپا ولی تاکنون مدیرعامل ایران خودرو تغییر نکرده است.