واکنش تند علی مطهری به شکایت شعام از نمایندگان مجلس , دیگر دوران مصاحبه بسر آمده من دیگر مصاحبه نمی‌کنم

By | ۱۳۹۸-۰۵-۰۸

در بحبوحه‌ی بحث راجع به خبر شکایت شورای عالی امنیت ملی (شعام) از الیاس حضرتی بخاطر مصاحبه‌ای که در آن به مذاکره با آمریکا اشاره‌ای شده بود برای پیگیری سوژه‌ای دیگر با حشمت‌الله فلاحت پیشه عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس تماسی گرفته شد که او نیز بدون شنیدن کامل سوژه گفت: در هر موردی صحبت می‌کنید شکایت می‌کنند، دیگر دوران مصاحبه بسر آمده.

علی مطهری می‌گوید فلاحت پیشه دیگر نماینده‌ای است که شورای عالی امنیت ملی از او شکایت کرده و درباره‌ی اقدام اخیر شورای عالی امنیت ملی تاکید می‌کند که این مصوبه خلاف قانون اساسی و باطل است.

فلاحت پیشه: این که دیگر آزادی نیست

فلاحت پیشه پس از تماس انصاف نیوز برای پیگیری سوژه‌ای گفت: دوره و زمانه‌ای است که تا یک مصاحبه می‌کنی شکایت می‌کنند، این که دیگر آزادی نیست؛ من مصاحبه نمی‌کنم، ببخشید. بعد از این بحث‌های پیش آمده که ممکن است بازهم شکایتی از ما صورت بگیرد من دیگر مصاحبه نمی‌کنم. در هر موردی صحبت می‌کنید شکایت می‌کنند، دیگر دوران مصاحبه بسر آمده.

علی مطهری: این فضا فضای اختناق خواهد بود

علی مطهری، نماینده‌ی مجلس شورای اسلامی درباره‌ی مصوبه‌ی شورای عالی امنیت ملی مبنی بر ممنوعیت صحبت از مذاکره با آمریکا و شکایت آنها از برخی نمایندگان به انصاف نیوز گفت: از آقای فلاحت‌پیشه هم به همین خاطر شکایت کرده‌اند؛ این موضوع به نظر من خلاف قانون اساسی است. هرکسی در اظهارنظر باید آزاد باشد، سیاست کلی کشور ممکن است یک چیز باشد اما هرکسی برای اظهارنظر باید آزاد باشد.

اگر بخواهیم چنین فضایی ایجاد کنیم، این فضا فضای اختناق خواهد بود که این با قانون اساسی ما ساززگار نیست. به نظر من آن مصوبه‌ی شورای عالی امنیت ملی مصوبه‌ی باطلی است و اصلا حرف درستی نیست؛ این موضوع می‌تواند مورد بحث گذاشته شود و هرکسی هم نظر خودش را بدهد، اما سیاست نظام هم مشخص است که آن به جای خود و بحث راجع به این موضوع هم بجای خود؛ نباید این دو را با هم مخلوط کنیم.

مطهری درباره‌ی محدودیت‌هایی که این اقدام شورای عالی امنیت ملی برای نمایندگان می‌تواند ایجاد کند گفت: نماینده طبق اصل ۸۴ و ۸۶ قانون اساسی راجع به همه‌ی مسایل کشور می‌تواند صحبت کند، اصلا نمی‌توانیم او را محدود کنیم و باز هم می‌گویم که این مصوبه‌ی شورای عالی امنیت ملی خلاف قانون اساسی است و شکایت‌شان وارد نیست.