وقوع دو آتش‌سوزی در منابع طبیعی ایلام

By | 2019-09-25

مدیرمنابع طبیعی شهرستان چرداول از وقوع آتش‌سوزی در کوه «خرمه» خبر داد و گفت: با تلاش نیروهای واکنش سریع این آتش‌سوزی مهار شد.

 به گزارش ایسنا،  «مسلم  دژمخو» اظهار کرد: حریقی که ساعاتی قبل در کوه «خرمه» اتفاق افتاد با همت ومشارکت نیروهای واکنش سریع منابع طبیعی وانجمن ناجیان بلوط زاگرس در حوزه استحفاظی شهرستان و در سریعترین زمان ممکن مهار شد.

همچنین  «جمال موسوی» فرمانده انتظامی شهرستان ایلام از آتش سوزی 5 هکتار از مراتع طبیعی این شهرستان خبر داد و اظهار کرد: در پی تماس‌های مردمی با مرکز فوریت های پلیسی110 ، ماموران انتظامی شهرستان ایلام از وقوع یک فقره آتش سوزی مراتع طبیعی  واقع در کوه های مشرف به روستای “مهدی آباد” از توابع شهرستان ایلام، مطلع و بلافاصله برای بررسی موضوع به محل اعزام شدند.

این مقام انتظامی با بیان اینکه گزارش پلیس حاکی از آن است که 5 هکتار از مراتع  در آتش سوخته، افزود: با حضور نیروهای مردمی و یگان های امدادی، آتش سوزی بدون خسارت جانی ، خاموش و حریق مهار شد.

وی ادامه داد: آتش سوزی به علت خطای انسانی به وجود آمده که تحقیقات پلیس در خصوص علل وقوع آن در دست بررسی است.

فرمانده انتظامی شهرستان ایلام گفت: شهروندان با توجه به خشک بودن پوشش گیاهی از روشن کردن آتش در اطراف مزارع، باغات و مراتع خودداری کنند تا شاهد وقوع حوادث تلخ مشابهی نباشیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *