اعزام سالی هزار روحانی از قم به پادگان‌‌های ارتش برای «افزایش بصیرت» نیروها

By | 2019-10-24

-رئیس عقیدتی- سیاسی ارتش جمهوری اسلامی به روزنامه اطلاعات گفته هر فعاليتی كه در سطح ارتش در جهت فرهنگی و آموزشی و سياسی انجام می‌شود، بايد ناظر بر چهار عنصر تغيير در دانش، تغيير در بينش، تغيير در گرايش و تغيير در رفتار فرد باشد!

حجت الاسلام شعبانعلی صالحی نسب رئیس سازمان عقیدتی سیاسی نیروی زمینی ارتش چهارشنبه اول آبان در مصاحبه با روزنامه «اطلاعات» گفته برای افزایش بصیرت نیروها سالی هزار روحانی از قم برای انجام امور فرهنگی و تبیین معارف دینی به ارتش اعزام می‌شوند.

در بسیاری از پادگان‌‌ها و سربازخانه‌‌های ارتش دست‌کم یک روحانی شبانه‌روز مستقر است

او گفته هر فعالیتی که در سطح ارتش و در جهت فعالیت‌های فرهنگی- آموزشی و سیاسی انجام می‌شود، باید ناظر بر چهار عنصر تغییر در دانش، تغییر در بینش، تغییر در گرایش و تغییر در رفتار فرد باشد!

صالحی‌‌نسب از ایجاد «حلقه‌های محبت و معرفت» برای نیروهای وظیفه خبر داد و گفت، حدود ۶۰۰ روحانی موظف شده‌‌اند که روزهای پنجشنبه هر هفته، یک ساعت وقت خود را به حلقه‌‌های محبت و معرفت اختصاص دهند چرا که به گفته او «هرقدر رابطه عاطفی سرباز با روحانی نزدیکتر و با محبت‌‌تر باشد، می‌‌تواند در جهت حل مسائل ذهنی‌‌ آنها تأثیر گذار باشد.»

او در این مصاحبه به اجرای طرح مصباح ۱ و ۲ نیز در شهرک‌‌های ارتشی‌نشین نیز اشاره کرد.

«طرح مصباح» یک پروژه امنیتی- حفاظتی است که سپاه و دایره‌ی عقیدتی- سیاسی ارتش در یگان‌‌‎های نظامی و شهرک‌‌‎های ارتشی‌نشین به اجرا گذاشته‌اند و بخشی از هدف آن رصد خانواده‌‌‏‎ی ارتشی‌‌‎ها و تلاش برای حفظ آنان در میان وفاداران نظام است. هدف اصلی آن اما مقابله با براندازی و تغییر نظام به ویژه از طریق فضای مجازی است.

مداخلات سازمان عقیدتی سیاسی نیروهای مسلح در پادگان‌‌ها به شدت افزایش یافته است. امرداد ۹۸ سند راهبردی پیشگیری از وقوع جرایم و تخلفات در نیروهای مسلح تصویب شد. راهبرد سازمانی این سند «انتقال آموزش‌‌‎های لازم بر مبنای تعلیمات دینی» به نیروهای مسلح توسط حوزه‌‌‎های نمایندگی ولی فقیه و عقیدتی سیاسی است.

سازمان عقیدتی- سیاسی ارتش حتی برای تاثیرگذاری در زندگی شخصی نیروهای نظامی نیز برنامه‌‌ریزی کرده است.

امرداد سال ۹۸ عباس محمدحسنی رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش گفت بانوان مسلمانی که برای خنثی‌کردن نقشه دشمن تلاش می‌کنند و فرزندآوری می‌کنند، پاداش جهاد در راه خداوند می‌گیرند و محبوب و مقرب امام زمان می‌شوند. او در نشستی در جمع پرسنل ارتش و خانواده‌‌‌های آنها گفته بود که زنان فرزند به دنیا بیاورند تا محبوب «امام زمان» شوند و از خداوند پاداش جهاد بگیرند.

سالانه ده‌‌ها روحانی با هدف مغزشویی در نیروهای مسلح مأمور می‌‌شوند تا سیاست‌‌های نظام را بطور مداوم برای پرسنل تکرار کنند.
کیهان لندن:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *