فیلیپین می‌گوید به ایرانی گرفتار بهاره زارع بهاری در فرودگاه مانیل ‘پناهندگی سیاسی داده’

By | 2019-11-08

فیلیپین از اعطای پناهندگی سیاسی به بهاره زارع بهاری خبر داده که رسانه‌های غربی به او لقب “دختر شایسته ایرانی” داده بودند. در همین حال خانم زارع بهاری در فیسبوکش نوشت “من همچنان در فرودگاه هستم و هیچ برگه‌ای را برای پناهندگی به فیلیپین ‌امضا نزدم.”

او پیشتر گفته بود در صورتی که به ایران بازگردانده شود، با خطر بازداشت و حتی کشته شدن روبرو خواهد بود.

بهاره زارع بهاری گفته بود که حامی رضا پهلوی، ‌ولیعهد پیشین ایران است و از آنجا که چندین بار با پرچم شیر و خورشید و عکس آقای پهلوی در چند مسابقه دختر شایسته شرکت کرده است، برای او در ایران پرونده‌سازی شده و بازگرداندنش به ایران برای او خطرناک است.

خانم زارع بهاری از سال ۲۰۱۴ در فیلیپین اقامت داشته، اما سه هفته پیش پس از بازگشت از دوبی، فیلیپین اجازه ورود به این کشور را به او نداد.

از آن زمان او در فرودگاه مانیل بود و بیش از دو هفته پیش در پخش زنده حساب شخصی فیسبوکش اعلام کرد که هنگام بازگشت از سفر به مانیل، پلیس فرودگاه قصد دارد به دلیل اخطار قرمز پلیس بین‌الملل (اینترپل) او را به اجبار به ایران بازگرداند.

گروه‌های حقوق بشری فیلیپین را تحت فشار گذاشته بودند که خانم زارع بهاری را به این دلیل که منتقد شناخته شده مقامات ایران و از مخالفان حجاب اجباری است، به ایران بازنگرداند.

مسابقات دختر شایسته‌ای هم که خانم بهاری با پرچم شیر و خورشید در آن شرکت کرده است از اواخر سال ۲۰۱۸ آغاز شده است. خانم بهاری گفته بود افراد وابسته به حکومت ایران در فیلیپین او را به دلیل شرکت در این مسابقات مورد ارعاب قرار داده بودند.

خانم زارع‌بهاری همچنین گفته بود که دانشجوی سال آخر دندانپزشکی در مانیل است و در مسابقات دختر شایسته میس گلوب در چین و میس اینترکنتیننتال در فیلیپین شرکت کرده و مقام‌هایی هم آورده است.
بی بی سی:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *