سیل پنج مسیر در سیستان و بلوچستان را مسدود کرد

By | 2020-01-25

عباسعلی ارجمندی، مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری سیستان و بلوچستان گفته است که پنج مسیر در این استان از شب گذشته بر اثر طغیان و سیل بسته شده است.

آقای ارجمندی مسیرهای مسدود شده را به خبرگزاری ایرنا “کنارک- جاسک، دلگان- ایرانشهر، فنوج- کتیج- رمشک، دلگان- زهکلوت و میل نادر- سفیدآبه” اعلام و دلیل آن را “وقوع سیل و طغیان رودخانه‌های فصلی” دانست.

به گفته وی و براساس اعلام سازمان هواشناسی در شهرستان خاش در ۲۴ ساعت گذشته ۶۰ میلی‌متر باران باریده و “تلاش نیروهای راهداری و پلیس راه برای بازگشایی این مسیر همچنان ادامه دارد”.

وی از شهروندان خواست تا “از اسکان در حاشیه مسیل‌ها خودداری کنند و جوانب احتیاط را در رانندگی مدنظر قرار دهند”.

سیل در جنوب سیستان و بلوچستان از حدود سه هفته پیش آغاز شده و خسارات فراوانی را به این استان وارده کرده است.

هفته پیش منصور بیجار، معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری سیستان و بلوچستان گفت که “حجم سیلاب اخیر این استان ۳ و نیم برابر سیلاب استان گلستان” بوده است.

معاون استاندار سیستان و بلوچستان همچنین گفت که این سیل تاکنون هیچ کشته‌ای نداشته است.

مدیرکل دفتر مدیریت ستاد بحران استانداری سیستان و بلوچستان برآورد خسارت‌های سیل اخیر این استان را حدود “سه هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان” اعلام کرد که “بیشترین خسارت به ترتیب مربوط به بخش‌ راه، مسکن و کشاورزی” بوده است.

به گفته آقای ارجمندی “هزارو ۵۴۲ روستا در جنوب سیستان و بلوچستان درگیر سیلاب” بوده‌اند.

در همین حال رسول راشکی، مدیرعامل جمعیت هلال احمر سیستان و بلوچستان خبر از کمک ۶۵.۵ میلیارد ریالی مردم از طریق این سازمان به سیلزدگان جنوب سیستان و بلوچستان را داد.

به گفته آقای راشکی “بروز سیل در استان خسارت‌های زیادی به بار آورد و همچنین عده زیادی از مردم را دچار آسیب کرد”.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.