فرماندار الیگودرز از سرکوب اعتراض زندانیان خبر داد

By | 2020-03-21

فرماندار الیگودرز، در استان لرستان، می‌گوید اعتراض زندانیان این شهر سرکوب شده و هیچ زندانی موفق به فرار نشده است.

تصاویری که در شبکه‌های اجتماعی از الیگودرز منتشر شده حاکی از شنیده شدن صدای تیراندازی و همچنین برخاستن دود از محل زندان است.

حمید کشکولی، فرماندار الیگودرز، به ایرنا گفته: “زندانیان الیگودرز عصر امروز در یک اقدام خودسرانه و غیرقانونی اقدام به اعتراض در داخل زندان کرده بودند که نشر این خبر به بیرون از زندان موجب نگرانی برخی شهروندان شده بود.”

شورش در زندان الیگودرز یک روز پس از رویدادی مشابه در زندان دیگری در لرستان رخ داده است.

شیوع ویروس کرونا باعث شده نگرانی‌های بسیاری درباره احتمال سرایت آن در محیط‌های پرتراکم مانند زندان‌ها و سربازخانه‌ها مطرح شود. در روزهای اخیر چند هزار زندانی در ایران به همین دلیل موقتا آزاد شده‌اند.

زندان الیگودرز به گفته مقام‌های محلی شرایط مناسبی نداشته است.

رضا محمدی اصل، مدیرکل وقت سازمان‌ زندان‌های استان لرستان، سال گذشته گفته بود “زندان الیگودرز محیطی دارد که به سختی می‌شود مددجو را در آن نگهداری کرد”.

حمید کشکولی درباره شورش و اعتراض در زندان الیگودرز گفته: “علت و عاملین ایجاد ناآرامی مشخص نیست ولی عوامل انتظامی و امنیتی بدنبال برخورد با عاملین این ماجرا هستند.”

آقای کشکولی تاکید کرده “سرشماری حاکی از تکمیل بودن نفرات داخل زندان” است.

او درباره کشته یا زخمی‌های احتمالی اطلاعی نداده است.

یک روز قبل از شورش زندان الیگودرز ۲۳ زندانی از زندان پارسیلون خرم آباد گریختند. یک زندانی در جریان تلاش برای فرار به ضرب گلوله ماموران کشته و یکی دیگر هم زخمی شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.